İnsan, seyahat etmeyi sever. Bu esnada bir seyahat rehberi gereksinimi duyar. Her memleketin kendine has güzellikleri vardır. Gerek görülecek gerekse de tadılacak özellikler için insanlar seyahat ederler.

Dijital Çağda Bilgi Gizli Kalmıyor

Devir, dijital çağ devridir. Hemen her türden bilginin erişimine imkan veren bir alan, internet dünyasıdır. Gezilen yerlerin temaşa edilmesi bir yana, insan doğası yeme işlevi için de buralara özgü yiyeceklerin tadının çıkarılması öte yanda güzellik katıyor.İmages seyahatte yenilmemesi gereken yiyecekler

Yiyeceklerin İçeriğinde Ne Var?

Gezilecek yerlere ait dikkat edilmesi ne kadar önemli ise gezi rehberi ile gidilen yerlere ait yiyeceklerin bilmesi de o kadar önemlidir. Gezi için plan yapan herkes, gezdiği yerlere dair ne yenmesi gerektiğini de bilmek ister. Ancak bazı yiyecekler vardır ki, dikkat edilmelidir. Bunlar;

  • Sağlık açısından tehdit içerir.
  • Bölge insanında sorun olmayan, ancak diğer insanları etkileyen türden olabilir.
  • İçeriğinde tehlikeli bir madde yer alabilir.
  • Çekirdek kesiminin yenmesi halinde istenmeyen şeyler ortaya çıkabilir.
  • Yenilecek şeyin katmanları arasında yer alan tehlike temel tabanlı bir maddenin, yeterince temizlenmemesi ile sağlık problemi oluşabilir.

Haberler, bu tip sağlık sorunlarından da bahsediyor. Bunun için, öncelikle yapılması gereken şey, seyahat planının en ince teferruatına kadar planlanması gerekiyor.

Dikkat Edilmesi Gereken Yiyecekler

Vişne, lezzetli bir meyvedir. Kendisinin yenmesinde bir sıkıntı yoktur. Ancak çekirdeğinde siyanür bulunur. Kesinlikle yutulmamalıdır. Seyahat esnasında, yöresel bir lezzet olarak bu meyveyi yerken, dikkat edilmelidir. Çekirdeği, kesinlikle yutulmamalıdır.

  • Yer Fıstığı, alerjik yapılı bir bitki meyvesidir. Alerjik özelliği sayesinde, dünya üstündeki çoğu insan, gıdaların içeriğinde, bu meyve olmamasını ister.
  • Sosis, insanların ve özellikle, çocukların istediği bir yiyecektir. Yaşı küçük çocukların bu yiyeceği yerken boğulduklarının unutulmaması gerekir.
  • Domates, sapının ya da yapraklarının kaynatılması ile elde edilen sıvı, ölümle sonuçlanabilir.
  • Yıldız Meyvesi, Amerika menşeli bir meyvedir. Ölümcül etki gösteren bir yapısı vardır. Yüz milimetresi içinde bulunan nörotokksin ile hem beyin hem de sinir sistemini çökertiyor. Tadımlık yemeniz önerilir. Fazlası ölümcül zarar! Turizm haberleri, arasında tüm bunlar yer alır.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seyahatte Yenilmemesi Gereken Yiyecekler

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds