Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da desteklenen “Göbeklitepe Kültürel Miras ve Turizm Fuarı” 4 günde 40 bini aşkın kişi tarafından ziyaret edildi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2019’un “Göbeklitepe Yılı” ilan edilmesi kapsamında düzenlenen fuarda çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ilk defa “Kültürel Miras” temalı bir fuarın gerçekleştirildiğini belirtti.

Beyazgül, fuarın ve bu tür etkinliklerin Şanlıurfa’nın turizmi ile tanıtımına katkıda bulunacağını ifade ederek, organizasyonunun düzenlenmesinde katkısı bulunan tüm kurumlara teşekkür etti.

“Göbeklitepe Fuarının Devamı Gelecek”

Fuarın uluslararası hale getirilebilmesi için gelecek yıldan itibaren çalışma yapılacağını aktaran Beyazgül, “İlkini gerçekleştirdiğimiz fuarın devamı gelecek. Fuar kapsamında eski yemeklerimizi tanıtma imkanı bulduk. Gelecek yıllarda bu fuarımızın uluslararası boyut kazanmasını planlıyoruz. Fuarımızı 4 günde 40 bin 700 kişi ziyaret etti. Ziyaretçilerin ilgisi bizi oldukça memnun etti.” ifadelerini kullandı.

Gastro Kent Urfa Derneği Başkanı Abdurrahman Acar da çok verimli bir fuar organize ettiklerini belirtti.

Özellikle yemek yarışmalarının fuara renk kattığını vurgulayan Acar, gelecek yıl fuarın daha da geliştirilmesini planladıklarını kaydetti.

Kaynak: AA

Spor Turizmi Çalıştayı Antalya’da Başladı


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"Göbeklitepe Kültürel Miras ve Turizm Fuarı"na 40 bin Ziyaret

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds