*Özellikle tatil fikri insana büyük bir huzur ve dinginlik sağlıyor. Fikri bile dinlenmeye yetiyor sanki. Bir de yaptığımız tatilin bizi dinlendiren ortamda gerçekleşmesi paha biçilemez olacaktır.

Sakin ve huzurlu bir ortamda yoğun geçen yılın tüm etkilerini ortadan kaldıracak ruhun ve bedenen dinleneceğimiz tatiller için çok güzel yerler mevcuttur. Buralarda geçireceğimiz zamanın kıymeti kesinlikle çok büyük bir değer yaratacaktır.

Sakin Bir Tatil İçin En İyi Yerler

Sosyal ve iş yaşantımız o kadar stresli bir ortam ki dinlenme olasılığı olmuyor. Bundan dolayı tatil için en iyi noktalar sakin ve sessiz yerlerin tercih edilmesiyle sonuçlanıyor. Seyahat rehberi tatilinizi en sakin geçireceğiniz ve tam olarak kafa dinleyeceğiniz en iyi yerler listesiyle şu şekilde oluşturabilirsiniz:

 • Küçükkuyu/Ayvacık
 • Mazı/Bodrum
 • Datçı/Muğlu
 • Gökçeada/Çanakkale
 • Selimiye/Marmaris
 • Seferihisar/İzmir
 • Bördübet/Marmaris
 • Çandarlı/Dikili
 • Bozburun/Marmaris

İhtiyacınız olan sakin tatil fırsatı bu yerlerde oldukça mümkün. Yapmanız gereken sadece gideceğiniz rotayı belirlemek. Sonrası tam bir huzur ve rahatlama deposuna varış olacak. Tatil sonunda sakinleşmiş bir kafa ve dinlenmiş bir beden ile yeni yıla hazır hale geleceksiniz.İmages sakin bir tatil gecirmek istiyorsaniz iste size yer tavsiyeleri

Sakin Bir Tatil İçin Yer Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Günümüzde çoğu tatil yeri oldukça kalabalık ve gürültülü ortamlar halini aldı. Bu nedenle istenilen huzur ortamı bu yerlerde çok mümkün olmuyor. Gezi rehberi oluştururken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır.

Rahatça kitabınızı okuyacağınız, huzurlu bir şekilde denize gireceğiniz ve akşam yemeğinizi sakin bir ortamda yiyeceğiniz yerler oldukça kısıtlı. Tatil için eğer planınız dinlenmek ise seçeceğiniz yer çok önemli. Bu yerleri seçerken neye dikkat etmelisiniz şu şekilde sıralanabilir:

 • Çok kalabalık olmayan yerler.
 • Herkes tarafından bilinmemiş ve daha keşfedilmemiş yerler.
 • Gece hayatının çok yaşanmadığı yerler.
 • Trafik derdinin olmayacağı yerler.
 • Büyük oteller yerine küçük butik otellerin olduğu bölgeler.
 • Bol yeşillik ve denizden faydalanabileceğiniz ortamlar.

Bu ve bunun gibi kendi zevkinize hitap edecek huzurlu yerler bulmalısınız. Amaç tatilde gezerek yorulmak değil, gittiğiniz yerde dinlenme fırsatını yakalamaktır. Bunu unutmayın ve ona göre uygun bir ortam tercihinde bulunun. Size iyi gelecek bir tatil fırsatın yakalayın.

Sakin Bir Tatil Yeri Nasıl Bulunur?

Kararınız sakin bir yerde tatil yapmak ve sizi dinlendirecek ortamlarda zamanınızı geçirmek. Bunun için nereden bu yerleri bulup keşfedeceğiniz konusu da büyük bir öneme sahip. Özellikle turizm haberleri ve turizm programları bu işinizi görecek niteliklere sahiptir.

Kısa bir süre araştırarak gitmek istediğiniz yer hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu şekilde hem tatilinizi gitmeden planlamış olursunuz hem de herhangi bir olumsuz sonuçla karşılaşmazsınız.

Sakin Bir Tatilin Avantajları

Sorunlarınızdan ve sıkıntılarınızdan en iyi kafanızı dinleyerek kurtulabilirsiniz. Günlük yaşamda yer alan birçok stresi ancak kendi içinize döndüğünüzde çözebilir ve o sıkıntılardan kurtulursunuz. Sakin bir ortamda sosyal yaşamınızda sizin üzerinizde yer alan sorumluluklara kısa bir sürede olsa ara vermiş olacaksınız.

Kafanızı dinleme fırsatı yakaladığınız bu ortamda ruhunuzu dinlendirirken diğer taraftan yenilenme fırsatını yakalayacaksınız. En güzel günlerin başlangıcını yenilenerek sağlamış olacaksınız.

Vizesiz Balkan Turu


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sakin Bir Tatil Geçirmek İstiyorsanız İşte Size Yer Tavsiyeleri

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds