Olimpos gezi rehberi, her gezginin mutlaka planlamaları arasına dahil etmesi gereken bir yerdir. Ağaç evleri, bungalov evleri, antik kenti, muhteşem plajı ve oldukça canlı gece hayatı ile cennet bir köşedir.

Dağlardan sahile uzanan çam ormanları, vadi içerisine serpilmiş ağaç ev ve bungalovları ile pırıl pırıl deniz keyfini yaşayabileceğiniz bir yerdir.

Olimpos Gezi Rehberi

  • Olimpos Antik Kenti
  • Olimpos Plajı
  • Çıralı
  • Olimpos Yanartaş
  • Adrasan
  • Suluada
  • Likya Yolu ve Gelidonya Feneri
  • Olimpos Tahtalı Dağı
  • Olimpos Beydağları Milli Parkı

Olimpos Antik Kenti

Olimpos antik kenti

Beydağları Milli Parkı içerisinde yer alan Olimpos Antik Kenti, Antik Likya Kentlerinden en bilinirlerinden birisidir. Kentin ortasından geçen Olimpos Çayı’nın gemilerin giriş yapabileceği özellikler taşıdığı, bölgede yapılan arkeolojik kazılardan anlaşılmaktadır.

Nehrin her iki yanında çok sayıda tapınak, mezar kalıntıları mevcuttur. Mutlaka gezilmesi gereken yerlerden birisi olan bu antik kenti Olimpos gezi rehberi listenize eklemelisiniz.

Yanartaş

Çıralı yakınlarında bulunan Yanartaş, bir yamacın farklı noktalarında hiç durmadan yanan ateş öbeklerinden oluşmaktadır. Mitolojik bir öyküye sahip olan Yanartaş, yine antik bir patikadan yarım saatlik yürüyüş ile ulaşılabilecek bir noktadadır.

Suluada

Antalya’nın Maldivleri olarak anılan Suluada, Adrasan’da yer almaktadır. Muhteşem turkuvaz renkli denizi ile bölgenin en önemli tekne turlarının uğrak noktalarının başında yer alan Suluada, Olimpos gezi rehberi planlamalarınızı unutulmaz kılacak.

Likya Yolu ve Gelidonya Feneri

Dünyanın en uzun yürüyüş rotalarından olan yol tam 509 km’dir. Yılın her döneminde yürüyüşe uygun olan rota yürüyüş ve doğa tutkunları tarafından rağbet görmektedir. Teke Yarımadasının güney ucunda bulunan Geldonya Feneri, Likya yolu üzerinde yer almakta ve ülkemizin bilinen en eski deniz feneridir.

Olimpos Tahtalı Dağı

Yunan mitolojisinde tanrıların evi olarak adlandırılan dağ, Olimpos-Beydağları Sahil Milli parkı içerisinde yer almaktadır. Olimpos Tahtlı Dağı’na ulaşmak için bir teleferik te hizmet vermektedir. 10 dakika süren teleferik yolculuğunda doyumsuz manzaraları seyrederek yolculuğunuzu unutulmaz yapabilirsiniz.

Olimpos Gece Hayatı

Olimpos gezi rehberi

Olimpos gezinizde doğa ile baş başa kalacağınız günlerinizin ardından geceleri de oldukça canlı bir gece hayatı sizleri beklemektedir. Olimpos’ta cafe ve barlar sabahın ilk ışıklarını görene kadar açık olarak hizmet vermektedir. Her akşam canlı müzik ve bol bol eğlenceyi yaşayabilirsiniz

Olimpos Erken Rezervasyon Fırsatları

Seyahat Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Olimpos Gezi Rehberi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds