Kapadokya’da karla kaplanan vadiler, doğa tutkunu kayakçılara adeta büyük bir fırsat doğurdu. Karla kaplanan vadilerde, peribacalarının arasında kayak yapan kayak severler, yabancı turistleri kendine hayran bırakıyor.

Kapadokya Eğitim Kültür Turizm ve Doğa Sporları Kulübü (KAPSED) üyesi İsmet Kılıç ve İsmail Enes Bozkurt, kış ayları ile beraber beyaza bürünen bölgede kayak yapıyor. Kılıç ve Bozkurt, kültürel bir mirasın içinde eşi benzeri olmayan bir deneyim yaşarken aynı zamanda bu anları görüntüleyerek bölgenin tanıtımına da büyük bir katkı sağlıyor.

Ürgüp’te yaşayan kayakçı kılıç, hafta sonları Erciyes’e gittiklerini, hafta içinde ise çalıştıkları bölge olan peribacalarındaki vadilerde kayak yaptıklarını belirtti. Turistlerin kendilerini şaşkınlıkla izlediklerini aktaran Kılıç, doğal kaya oluşumlarından ortaya çıkan bölgede kayak yapmanın bambaşka bir keyif olduğunu ifade etti.

“Kapadokya’da kayağa olan ilgi sürekli artıyor”

Kapadokya

Kılıç, ifadelerine “Bölge kayak yapmak için çok elverişli olmasa da ekstrem sporların müdavimi olanlar adına son derece uygun. Biraz tehlike barındırıyor. Heves ile başladık, devamı da gelecek. Özellikle karların fazla olduğu zamanda burada kayak yapmak oldukça keyifli. Ekstrem doğa sporlarına ilgi duyan herkesi, Kapadokya’ya davet ediyoruz” diyerek devam etti. Bölgede farklı bir ambiyansın olduğunu ifade eden Kılıç, balon manzarasında veya ATV turlarının yapıldığı sırada kızakla kaymanın bambaşka bir tecrübe olduğunun altını çizdi.

Bir diğer kayakçı İsmail Enes Bozkurt ise, özellikle yaptıkları aktiviteleri sosyal medya mecralarında paylaşmalarının ardından birçok meraklı kayak tutkununun bölgeyi ziyaret etmeye başladığına dikkat çekti. Göreme, Uçhisar ve Ürgüp’te çok sayıda sporcunun bir araya geldiğini belirten Bozkurt, her zaman için Erciyes’e gitme fırsatlarının olmadığını ve peribacalarının arasında kayak yapmayı denediklerini, ardından da bunu sürekli hale getirdiklerini söyledi. Bozkurt, katılımcı sayısının gitgide artması ile beraber herkesi bölgeye davet etti.

Nevşehir Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapadokya'da ekstrem sporlar yabancı turistleri kendine hayran bıraktı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds