İtalya’nın güneyinde yer alır. Napoli, Campania Bölgesi’nin başkentidir. Aynı zamanda İtalya’nın nüfus bakımından üçüncü büyük kentidir. Şehir, M.Ö.7 yüzyılda Yunanlılar tarafından kurulmuştur. Neapolis yani; yeni şehir adıyla kurulmuştur. Ancak; yıllar içinde isim Napoli kelimesine dönüşmüştür. Napoli, 2800 yıllık bir geçmişe sahiptir. Dolayısıyla, köklü ve zengin bir tarihe sahiptir. Ziyaretçilerin, napoli’de nereler gezilir? nerede kalınır? Sorularının cevaplarına bir göz atması gerekir.

Castel Nouva

En çok turist çeken yerlerinden bir tanesidir. Castel Nouva, yeni kale anlamına gelmektedir. Castel Nouva, Angevinler tarafından 1282 yılında inşa edilmiş. İnşası tam olarak üç yıl sürmüştür. Kalenin mimarları, Fransız mimarlardır. Yapı, gotik mimari eseridir. Ancak; daha sonra yapılan düzeltmeler ve aynı zamanda eklemeler sonucunda yapıda Rönesans etkilerini görmek de mümkündür.

Kale, inşa edildiği tarihten itibaren büyük ve önemli tarihi olaylara tanıklık etmiştir. Ayrıca, dönemlerin ünlü sanatçılarına da ev sahipliği yapmıştır. Yapı, deyim yerindeyse devasa bir büyüklüğe sahiptir ve bu özelliği ile de göze çarpmaktadır. Tarihi bir zenginlik olmasının yanı sıra; içinde pek çok sayıda heykel ve tablo bulundurur.

Yapının gotik camları, yapının ilk inşasından günümüze değin ulaşmıştır. 35 metre yüksekliğinde zafer kemeri bulunur. Bu etkileyici görüntüsü ile her mevsim yüzlerce turisti ağırlar. Bununla beraber; kaleden şehrin muhteşem manzarası seyre değerdir. Kaleye ulaşım da oldukça kolaydır. Otobüs ya da tramvay ile ulaşım sağlanır. Kaleye giriş için ziyaretçilerden her hangi bir ücret talep edilmez. Kalenin kapanış saati; 16:00’dır.İmages napolide nereler gezilir nerede kalinir

Palazzo Reale

  • Mutlaka görülmesi gereken noktalardan biridir.
  • Napoli Kralları’nın kullandığı dört saraydan bir tanesidir.
  • 17.YY’da inşa edilmiş olup İtalyan barok mimarisiyle yapılmıştır.
  • Saray bünyesinde Ulusal Kütüphanesi bulunmaktadır.

Kütüphanede Kıpti İncili’ne ait yazmalar ve ünlü besteci Giuseppe Verdi’nin mektupları olmak üzere pek çok eser yer alır.

Santa Chiara Kilisesi

13.YY’da orta çağ kilisesi olarak kurulmuştur. Kilisenin etkileyici freskleri dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra; kemerleri birer sanat eseridir. Kilise adeta bir müzeyi andırmaktadır. İçinde arkeolojik eserler sergilenir. Antik Yunan ve Roma Dönemi’ne ait eserler görülebilir.

Orto Botanico

İtalya’nın en iyi botanik bahçelerinden biridir. Napoli ziyareti yapıldığında mutlaka gezilmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Özellikle botanik merakı olanların görmesi gereken bir yer.

En Uygun Napoli Otelleri

Öneri: Kiev Gezi Rehberi


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Napoli'de Nereler Gezilir? Nerede Kalınır?

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds