Günlük hayatta yaşadığımız sıkıntılardan biraz da olsa kurtulabilmek amacıyla yapmış olduğunuz tatillerinizin daha mutlu geçtiğini tahmin ediyoruz. Yapılan tatillerde, ruhunuzu ve bedeninizi temizleyerek her şeyden arınmış bir şekilde işinizin ya da hayatınızın başına geri dönüyorsunuz. Peki, Mart ayında nereye gidilir?

Kış aylarını geride bıraktığımız ve yavaş yavaş ilkbahar aylarına girmiş olduğumuz dönemlerde tatillerin keyfi daha çok çıkmaktadır. Bu yüzden tatil haklarınızı yaza doğru kullanarak hem denizin hem de güneşin tadını daha çok çıkarabilirsiniz. Bugün ki yazımız da sizlerin tatilinizin doruklarını daha çok yaşayabileceği ve sizlerin bir kere gittiğinde tekrar gitmek isteyeceği yerleri yazımıza derleyeceğiz.

Kaz Dağları, Balıkesir

Kaz Dağları

Marmara ile Ege bölgelerini birbirinden ayıran ve 40 km’lik bir uzunluğa sahip olan Kaz Dağları çevresinde kalabileceğiniz bir sürü konaklama alanı bulunmaktadır. Farklı dağların birleşimleri ile oluşan Kaz Dağları, Mart ayının başlangıcıyla farklı bir enerjiye sahip olur. Çevresinde bulunan dağların yamaçlarında konaklama yapabileceğiniz gibi 22 bin hektarlık alan içerisinde olan Kazdağları Milli Parkı’nda da konaklama yapabilirsiniz. Kaz Dağları yamacında geçireceğiniz zamanı hayatınız boyunca unutmayacaksınız.

Balıkesir Otelleri

Bergama, İzmir

Bergama

Bizlere soracak olursanız İzmir kendine özgü gezilecek yerleri sayesinde her ay farklı bir güzelliğe sahiptir. Fakat ilkbaharın başlangıcı ile birlikte oranın keşfedilme zevki farklıdır. İzmir’in en güzel yerlerinden biri olan Bergama’da Mart ayının tadını çıkarabilirsiniz. İzmir’in en nadide incilerinden biri olan Bergama’da geçmişten günümüze miras kalan tarih eserleri ve kent yaşantısını gezerek keşfedebilirsiniz. Bergama’ya gittiğinizde İzmir’in diğer ilçelerindeki güzellikleri keşfetmeyi unutmayınız.

İzmir Otelleri

Kapadokya, Nevşehir

Kapadokya

İç Anadolu Bölgesinin en çok gidilip görülmesi gereken yerlerinden biri olan Kapadokya, ilkbaharın gelmesiyle birlikte farklı enerjisiyle büyülemektedir. Özellikle de çevresine yaydığı enerji ile harika bir ortam yaratan Kapadokya’da mutlaka konaklamanız gerekmektedir. Yüksek yabancı turist popülasyonu sebebiyle uçan balon gezilerinde fiyatlar biraz yükselmiştir. Bu yüzden Kapadokya’ya gitseniz bile çevreyi gezerek doğa güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Gün batımında tepeye çıkarak Kapadokya manzarasının önünde fotoğraf çektirmeyi unutmayınız.

Kapadokya’da yeni trend! Kayak turizmi başlıyor

Nevşehir Otelleri

4-) Köyceğiz, Muğla

Köyceğiz

Muğla yazdığımıza bakmayın Ege Bölgesi ile Akdeniz Bölgesi’nin arasında kalan Köyceğiz Muğla merkeze yaklaşık olarak 60 kilometre mesafede bulunmaktadır. Tek kelime ile anlatabilirsek masal diyarı diyerek anlatabileceğimiz Köyceğiz’in sizlere yaşatacağı anılan çok farklı olabilir. İlkbahar’ın gelmesiyle birlikte ortaya çıkacak olan tüm güzellikleri içerisinde barındıran Köyceğiz Mart ayında gidebileceğiniz en iyi yerlerden diyebiliriz. Hem Ege Bölgesi hem de Akdeniz Bölgesi’nin kültürlerini içerisinde barındıran Köyceğiz’de konaklama anlamında da birçok çeşit yer mevcuttur. Yerel yemeklerini yemeyi ve bol bol gezmeyi unutmayınız.

Muğla Otelleri

Ayder Yaylası, Rize

Ayder Yaylası, Rize

Rize bölgesi ilkbahara doğru daha çok gezebileceğiniz ve olası kültürel güzellikleri daha çok görebileceğiniz yerlerden biridir. Mart ayı itibariyle havaların biraz daha ısınması, kar kütlelerinin erimesiyle birlikte Rize tam olarak sizlerin stresinizi atabileceğiniz bir yer olarak konumunu almaktadır. Rize’de bulunduğunuz da gezebileceğiniz birçok yer olsa da sizlerin ilk tercihi mutlaka Ayder Yaylası olmalıdır. Ayder Yaylası’nda bulunan konaklama yerlerinde de kalarak gün içerisinde birçok günlük değişimi takip edebilirsiniz. Ayder Yaylası’nın belli bölgelerinde kamp çadırı da atarak doğa ile iç içe kalabilme ihtimaliniz bulunmaktadır. Hafta sonu tatiliniz için ideal bir yer olan Ayder Yaylası’nda mükemmel bir sabah kahvaltısı etmeyi unutmayın.

Rize Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mart Ayında Nereye Gidilir?

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds