Malatya’nın Darende ilçesinde bulunan ve Türkiye’nin doğa harikalarından Günpınar Şelalesi, saklı kalmış yapısıyla sonbahar ziyaretçilerine tabloları aratmayan manzaralar sunuyor.

Türkiye’nin 243. tabiat parkı ilan edilen Malatya’nın Darende ilçesindeki şelale, hazan mevsiminde sararan yaprakların oluşturduğu renk cümbüşüyle görenleri cezbediyor.

Kent merkezine 110, ilçe merkezine ise 5 kilometre mesafedeki Günpınar Şelalesi, kendi adını taşıyan iki kilometrelik Günpınar Kanyonu’nun bittiği noktada doğa, fotoğraf, seyahat ve şehir stresinden uzaklaşmak isteyenlere her mevsim ayrı güzellik sunuyor.

Günpınar Şelalesi

Şelale, 40 metre yükseklikten dökülen soğuk sularıyla ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatıyor.

Yazın serin havası ve çevresindeki yemyeşil bitki örtüsüyle, kışın ise metrelerce yükseklikteki buz sarkıtlarıyla büyüleyen şelale, sonbahar mevsiminin yaşandığı şu sıralarda sararan yapraklarla misafirlerini ağırlıyor.

Doğa ve fotoğraf tutkunlarını cezbeden şelale, sonbaharda ziyaretçi akınına uğruyor.

Günpınar Şelalesi

“Doğasıyla, rengarenk sonbaharıyla büyüleyici”

Kayseri’den Günpınar Şelalesi’ni görmeye gelen Rukiye Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, doğal güzelliği görmek için ailesiyle Malatya’ya geldiklerini söyledi.

Şelalenin sonbaharda farklı bir güzelliğe büründüğünü aktaran Yılmaz, “Eşim Malatyalı olmasına rağmen ilk defa geliyoruz. Buraya gerçekten bayıldım. Doğasıyla, rengarenk sonbaharıyla büyüleyici diyebilirim. Özellikle buraya gelirken kayaların arasında böyle muazzam bir güzellikle karşılaşacağımızı beklemiyordum. Doğa ile iç içe bu nadide tabiat parkını görmesi için herkese tavsiye ederim.” diye konuştu.

Günpınar Şelalesi

“Günpınar Şelalesi mutlaka görülmesi gereken bir yer”

Şelaleyi ziyarete gelen AFAD Malatya İl Müdürü Mustafa Türker de şelalenin her mevsim doğal güzelliğe sahip bir tabiat parkı olduğunu söyledi.

Şelalenin görüntüsüyle insanı etkilediğini dile getiren Türker, “Sonbaharın ve dağın bu güzel görüntüleri eşliğinde arkadaşlarımızla beraber burada bulunmaktan çok mutluyuz. Günpınar Şelalesi için söylenecek aslında çok fazla bir şey yok. Burası görülmedi ise mutlaka görülmesi gerek, hatta tekrar gelinmesi gereken bir yer. Herkesin dört mevsim güzel olan bu cennet köşesini, gezilip görülecekler listesine eklemesini tavsiye ederim.” ifadelerini kullandı.

Günpınar Şelalesi

Kaynak: AA

Malatya Otelleri

Edirne’de Sonbahar Renkleri

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günpınar Şelalesi'nde Sonbahar Güzelliği

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds