Yurt dışı seyahatleri kişilerin farklı bir kültüre tanıklık etmeleri ve farklı etnik gruptan insanlar ile karşılaşmalarından dolayı oldukça önem kazanmaktadır. Makedonya gezi rehberi de bu önem sıralamasında kayda değer bir noktaya sahiptir. Burada tatil yapacaklara öneriler kişilerin fazlaca işine yarayacak önemli ip uçları olacaktır. Bu önerileri ise şu şekilde sıralamak mümkündür:

Tatilinizi Eğlenceli Hale Getirecek Öneriler

Makedonya oldukça farklı kültürlere ev sahipliği yapmış ve tarihi güzellikleri ile sizlere kucak açan bir kültür merkezi olarak tanımlamak mümkündür. Seyahat rehberi içerisinde ince noktaları not almak işinizi kolaylaştıracaktır.

  • Gitmeden evvel mutlaka yöre halkı ve kültürleri hakkında bilgi alabileceğiniz araştırmalar ve makaleler okumanız size daha farklı bir bakış açısı kazandıracaktır.
  • Birçok küçük balkan ülkesine komşu olmasından dolayı ziyaretinizi zenginleştirmenize fayda sağlayacak nadir şehirlerden birisidir.
  • Vizesiz bir ülke olmasından dolayı dilediğiniz kapıdan sadece kimliğiniz ile kolayca girebilirsiniz.
  • Otobüs ve tramvay fiyatları biraz kabarık olmasından dolayı 5 6 kişilik bir grup gezisi düşünüyorsanız araç kiralamak size daha avantaj sağlayacaktır.
  • Gişelerden geçerken ülkemizdeki geçiş sistemlerinin aksine nakit para ile geçişler sağlanıyor bu yüzden üzerinizde bir miktar nakit bulundurmanız faydalı olacaktır.
  • Ülkemizdeki bir diğer farklılık ise çift şeritli yolların aksine tek gidiş tek dönüşlü şeritli yollar dikkatinizi çekecektir. Bu noktaya dikkat ederek kazaya sebebiyet riskinizi azaltabilirsiniz.

Tüm bu noktaları göz önünde bulundurursanız ülkeye uyum konusunda bir adım önde başlayabilirsiniz.İmages makedonyada tatil yapacaklara oneriler

Makedonya’da Mutlaka Yapılması Gerekenler

Gittiğinizde yapmadan dönmemeniz gereken birkaç nokta ile size şu şekilde yardımcı olunabilir:

  • yemyeşil atmosferi ciğerlerinize çekmeden ve bir kare fotoğraf almadan dönmeyiniz.
  • Makedonya’nın başkenti olan Üsküp’e mutlaka ziyaret edin ve bu şehri görmeden dönmeyin.
  • Tetova şehrinde bulunan Alaca Cami güzelliklerini ağzınız açık bir şekilde hayran hayran izleyeceğinize emin olarak buradaki atmosferi tatmadan dönüş yoluna düşmeyin.
  • İstikametinizin en güzel duraklarından birisi olan Ohrid gölü üzerinde sandal ile gezmeden ve buradan yöresel yemeklerden bir tat almadan asla evinize dönmeyi düşünmeyiniz.

Turizm haberleri noktasında tüm bu noktalara dikkat ederseniz eğer güzel bir tatilin başlangıcını yapmış sayılabilirsiniz.

Uygun Makedonya Otelleri

Ekonomi Dostu Gezi Rehberi


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Makedonya'da Tatil Yapacaklara Öneriler

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds