İngiltere‘nin başkenti Londra yemyeşil parkları, dünya üzerinde sahip olduğu eşsiz koleksiyonlu müzeleri ile Avrupa’da dikkati çeken başkentlerinden biridir. Her yaş grubu gezginin kendinden bir şeyler bulabileceği Londra gezi rehberi ile Londra’ da gezilecek yerler listesinde keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak yerlerin hangileri olduğunu öğrenebilir ve tatil tarzınıza göre planlar yapılabilir.

Londra’da Gezilecek Yerler

Sanat, ticaret, eğitim, eğlence, finans, sağlık, medya, araştırma ve geliştirme, turizm ve ulaşım gibi alanlarda dünyanın önde gelen şehirlerinden biridir. Thames Nehri üzerinde duran şehrin geçmişi en azından iki bin yılı bulur. Londra seyahat rehberi ile bu ünlü şehri tanımak mümkün. Maddeler halinde Londra’ nereler gezilir sorusunun cevabı aşağıdadır.

 • Big Ben & Westminster Sarayı
 • London Eye
 • British Museum
 • Buckingham Sarayı
 • Westminster Abbey
 • Tower of London ( Londra Kulesi)
 • Hyde Park
 • Oxford Street
 • Madame Tussauds Müzesi

Devlete ait müzeleri ücretsiz ziyaret edilebilirken, şehrin en popüler organizasyonlarının biletlerini de internet üzerinden alarak uzun bilet kuyruklarından da kurtulmak mümkündür.

Londra’da Gezilecek Diğer Yerler

Turizm haberleri içerisinde de pek çok defa ismi geçen Londra, görülecek yerler açısından çok cömert bir şehirdir. Londra kelimenin tek anlamı ile çok büyük ve turistlere uygun bir şehirdir. Bu yüzden şehirde sembol yerler dışında da gezip görülmesi gereken ekstra birçok önemli yer bulunuyor.

 • Notting Hill
 • St James Park
 • Imperial Savaş Müzesi
 • National Portrait Gallery (Ulusal Portre Galerisi)

Zaman sıkıntısı olmaması durumunda şehrin pek çok yeri görülebilir.İmages londrada mutlaka gormeniz gereken yerler

İnternetten Hangi Biletler Alınabilir? Madame Tussauds Müzesi

1835 yılında Marie Grosholtz tarafından hizmete açılan müze dünyanın dört bir tarafında bulunuyor. Sergilenen ülkelerin kurucuları, önemli kişileri, sporcuları veya sanatçılarının neredeyse gerçeğe yakın olan benzerlikteki balmumu heykelleri görülebilir ve fotoğrafları çekilebilir.

Westminster Abbey

Zamanın İngiltere Kralı Edward tarafından 1042-1052 yılları arasında inşa edilen yapıda, Birleşik Krallık hükümdarının, Newton ve Darwin gibi bilim insanlarının mezarları bulunur ve ayrıca günümüzde kraliyete ait değerli eşyalardan oluşan koleksiyonlar da sergilenir.

Tower Of London (Londra Kulesi)

Thames Nehri’nin kuzey kıyısında bulunan bu simgesel yapı, zamanın İngiltere kralı I. William’ın emri ile 1078 yılında inşa edilmiş. Kurulduğundan günümüze kadar amaçları değişen kule, günümüzde Kraliyet mücevherlerinin sergilendiği ve hükümdarların İngiltere tahtına çıkarken kullandıkları değerli eşyaların gösterildiği bir müze halini almıştır.

Londra En Uygun Oteller

Zürih Gezilecek Yerler Listesi


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Londra'da Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds