Kazakistan gezilebilecek en iyi ülkelerden biridir. Bağımsız bir devlet olan Kazakistan için sizlere Kazakistan gezi rehberi hazırladık. Kazakistan’ın gidebileceğiniz yerleri ve yapabileceğiniz farklı aktiviteleri bulunur. Bu aktiviteler tatil yapmanız için kaçınılmaz fırsatlar arasındadır. Turistik yerleri ile her yıl binlerce ziyaretçisini karşılayan Kazakistan kanyonları ve simgesel yerleri ile bilinir.

Kazakistan Gezilecek Yerler

Kazakistan’da gezilecek muhteşem alanlar vardır. Bu alanlardan bazıları şunlardır.

  • The State Theatre of Opera; Sanatı çok seven Kazakistan halkının operalarını görmek istiyorsanız gidebileceğiniz en iyi alanlardan birisidir.
  • Charyn kanyonu ; Sakinlik ve muhteşem alanları gezmek istiyorsanız mutlaka kanyonları görmeniz gerekir.
  • Kolsai Lake
  • City park; Doğa ile iç içe olmak isteyen kişiler için vazgeçilmez alanlardan birisidir.

Daha birçok gezilecek yeri olan Kazakistan’ın muhteşem bir görüntüsü bulunur. Gezmek isteyeceğiniz alanları kendi zevklerinize göre belirleyebilir ve bir sıralama ile gün gün her alanı gezebilirsiniz.

Kazakistan Yapılacak Aktiviteler

Kazakistan’a gittiğiniz zaman yapacağınız bir sürü olay vardır. Amacınız sadece gezmek değil aynı zamanda eğlenmekse tam adresindesiniz. Yapılacak aktiviteler;

  • Medeo; Açık hava paten pistidir. Muhteşem görüntüsü ile burada zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.
  • Bayterek kulesi; Bu kule Kazakistan’ın simgeleri arasında yer alır. Her yıl binlerce kişi bu kuleyi görmek için ziyaret eder.
  • Şımbulak
  • Han şatır

Gibi birçok alanda gezebilir, alışveriş yapabilir ve çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz. Bu sayede yeni bir kültürle tanışmış olacak ve hafızalarınızda unutulmaz anlar bırakacaktır.İmages kazakistan gezi rehberi

Kazakistan Kültürü

Kazakistan’da yüksek sesle konuşmak halk tarafından ayıplanır. Müslüman olan bu ülkenin inanışlarında zorlama yoktur. Kamusal alanda alkol kullanmak yine yüksek sesle konuşmak gibi ayıplanır. Ülkemizde ki kültür yapısına çok benzeyen kültürü ile tanınan bu ülke insanlarının sıcakkanlı olması ile bilinir.

Festivalleri Meşhurdur

Özel günler için festival düzenleyen yerli halkı birçok ziyaretçi tarafından yüksek ilgi görür. Ulusal ve dini bayramlarda festivaller yapılırken bu günlerin dışında nevruz kutlaması, Tengri’nin Ruhu adı altında iki günlük bir müzik festivali düzenlenir.

Bunun dışında aksiyon filmleri festivali ile turistik bir mekân olmasını kanıtlar. Her yıl binlerce ziyaretçi eğer festivallere denk geldiyse çok şanslı sayılacaklardır.

En Uygun Günübirlik Tatil Yerleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazakistan Gezi Rehberi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds