Kayseri mantısı ve pastırması ile meşhur olan bir ilimizdir. Bunun dışında az bilinen çeşitli yöresel yemekleri de bulunmaktadır. Seyahat rehberi kaynaklarında, Kayseri gezisinde neler yiyebileceğiniz, hangi lezzeti nerede tatmanız gerektiği konusunda detaylı bilgiler verilmektedir. Kayseri İl merkezinde ve ilçelerinde sizlere sunulacak olan yemek çeşitleri farklı olabilecektir. Her bölgesi için yöresel yemekleri bulunmaktadır.

Kayseri Yemekleri

Gezi rehberi ile Kayseri’ye yapacağınız geziler öncesinde meşhur olan mantısını, nerede yiyebileceğinizi belirleyebilirsiniz. Kayseri yemekleri arasında;

  • Mantı,
  • Yağlama,
  • Pöç,
  • Pastırma,
  • Sucuklu köfte,
  • Ayvalı tahinli yaprak sarması,
  • Kurşun aşı,
  • Elde kesme kadayıf

Ülkenin başka şehirlerinde bulunmayan sadece Kayseri’de bulabileceğiniz yemeklerdir. Gezi rehberi programlarında, hangi yemeği nerede yiyebileceğinizi sizlere göstermektedir. Her yemeği yerinde yemek her zaman daha lezzetli olacaktır.

Mantı Nerede Yenir?

Kayseri’de herkes en iyi mantının kendi evlerinde yenilebileceğini belirtmektedir. Yöresel en güzel yemek olduğu için herkes sahiplenmektedir. Turist olarak gelenlerin mantı yiyebileceği yerler arasında, Sultan Sofrası, Elmacıoğlu, Kaşık-la gibi ünlü restoranlar yer almaktadır.

Yerken tadına doyamayacağınız mantıdan satın alarak evinize götürmek isteyebilirsiniz. Bunun için özel olarak vakumlanmış ve korumalı bir şekilde taşıyabileceğiniz mantı paketlerini çeşitli yerlerden satın alabiliyorsunuz.Kayseri’de Ne Yenir? Nerede Yenir?

Kayseri Sucukları

Kayseri’de meşhur olan yiyeceklerden biriside sucuktur. Ülkemiz genelinde satılan ve meşhur olan Şahin sucukları ve Başyazıcı sucuklarını firmaların satış noktalarından, taze ve kaliteli olarak satın alabilirsiniz. Kayseri turizm haberleri konusunu doğal güzellikleri ile birlikte yöresel yiyecekleri oluşturmaktadır.

Yöresel Yemekler

Kayseri’de yöresel yemekler olarak gösterilen, tandır kebabı, güveçte kurusu, odun ateşinde kadayıf gibi meşhur yemekleri Şükrü Ustanın Yeri’nde yiyebilirsiniz. Buraya geldiğinizde, Kayseri’ye misafir olarak geldiğinizi ve en güzel lezzetleri tatmak istediğinizi söylediğinizde, size karışık tabak hazırlayarak getireceklerdir.

Et Yemekleri

Kayseri’nin pastırma ve sucuklu yemeklerinin yenilebileceği, en iyi yerlerden birisi Karamavuşlar Et lokantasıdır. Sucuk ve pastırmayı en doğal haliyle yiyebileceğiniz yer Hacılar Köyüdür ve burada Karamavuşlar et lokantasında eşsiz bir lezzetle bu yemekleri tadabiliyorsunuz. Ziyaret öncesinde seyahat rehberi yardımı ile hangi ürünü yerinde bulabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kayseri Otelleri

Kardeş Ülke Azerbaycan’da Nerede Kalınır?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kayseri’de Ne Yenir? Nerede Yenir?

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds