Kış turizmi bölgelerinden biri olan Erciyes Kış Sporları Merkezi’ne, TSE-ISO 10002 ve Uluslararası Belgelendirme Birliği (IQNet) Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistem Belgesi verildi. 

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Kayseri Erciyes AŞ tarafından yönetilen Erciyes Kış Turizm Merkezinin, geçen yıl alınan TSE ISO 9001 ve IQ Net belgelerinin ardından dünyanın her yerinde geçerli TSE-ISO 10002 belgesini alan ilk merkez olduğu bildirildi.

TSE Bölge Koordinatörü Mahmut Ulaş’ın, Erciyes Kış Turizm Merkezi’nde düzenlenen törende, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a, TSE-ISO 10002 ve IQNet Müşteri Memnuniyeti Yönetim Hizmet Belgesi verdiği belirtildi.

Erciyes Kış Turizm Merkezinin aldığı belgenin kış tatiline gelecek yabancı turistler için güven belgesi anlamına da geldiğine dikkat çekilen açıklamada, Avrupa ve Amerika başta olmak üzere tüm dünyada geçerli olan Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) sertifikası ile artık hizmet üretme hususunda bir iş bölümü sağlandığı, teleferik ve pistlerin azami derecede verimli işletildiği, gelen kayakçılar için yüksek kalitede hizmet üretildiği, işlerin tesadüflerle yürütülmediği ve normal şartlarda sürprizlerin oluşmayacağı, potansiyel risklerin kontrol altında tutulduğu ve kurumsallaşmış bir yönetim tarzının dağın bütününde var olduğunun tescillendiği vurgulandı.

Kış Turizmine Katkı Sağlayacak

Açıklamada, görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ISO Uluslararası Akreditasyon Forumu (IAF), IQNet ve TSE tarafından verilen belgelerin Erciyes’in uluslararası platformda pazarlanmasına önemli katkı sağlayacağını belirtti.

Erciyes’in kalite standartları ve müşteri memnuniyeti açısından dünyanın en önemli kayak merkezi olduğunu kaydeden Büyükkılıç, “Erciyes, bizim için gurur kaynağı. Bu belgelerle hak ettiği yere gelmiş durumda. Belgelerin alınması için gayret gösteren Erciyes AŞ yönetimine ve personeline teşekkür ediyorum. Erciyes dağımızdaki hizmet kalitesi bu belgeleri hak ediyor.” ifadelerini kullandı.

TSE Bölge Koordinatörü Mahmut Ulaş da IQNet sertifikasıyla birlikte TSE 10002 sertifikasını uluslararası kayak merkezleri içinde ilk hak eden yerin Erciyes olduğunu belirterek, belgenin hayırlı olmasını diledi.

Törene Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan ve Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı’nın da katıldığı aktarıldı.

Kaynak: AA

Kayseri Otelleri

7. Kayseri Film Festivali’nin Ardından


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kış Turizmi Merkezine 2 Önemli Belge

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds