Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından “Kayseri’de Turizm” konulu toplantı gerçekleştirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kadir Has Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıda şehrin turizm değerleri konuşuldu.

Bölgenin turizm açısından zengin değerlere sahip olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 yılında hedeflediği 75 milyon turist için belediye olarak üzerilerine düşen görevi yapacaklarını ifade etti.

“Kayseri de turizme dahil edilecek”

Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) Başkanı Elif Dağdeviren de bir ilde yapılacak çalışmaların ancak o ildeki insanların inanması ve sahiplenmesiyle başarıya ulaşacağını vurguladı.

Türkiye Turizm ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Cem Kınay ise Türkiye’nin turizmde önemli bir konuma sahip olduğunun altını çizerek, “Türkiye, turizmde dünyanın en büyük oyuncularından biri. Turist sayısında dünyada 6’ncı sıradayız. Turist sayısında dünyanın ilk 10 şehri arasında Antalya ve İstanbul var. Bunu Türk insanı başardı. Bu Türkiye tarihinin en büyük mucizevi başarılarındandır. Buna diğer şehirler de dahil olursa gerçek zenginliklerimiz de turizme dahil edilirse Türkiye’yi tutabilene aşk olsun.” diye konuştu.

Toplantıya, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu ve turizmciler katıldı.

Kaynak: AA

Kayseri Otelleri

En Güncel Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"Kayseri'de Turizm" Toplantısı Gerçekleştirildi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds