Kayak yapmak isteyenlere; Uludağ gezi rehberi. Türkiye’de kış ve kayak turizmi denince akla ilk gelen yerlerden biri olan, beyaz Cennet lakabı ile de tanınan Uludağ, her sene hem yurt içinden hem Yurt dışından gelen binlerce turiste ev sahipliği yapıyor.

Kayağa Ne Zaman Gidelim?

Uludağ’da kayak yapmak için en uygun zamanlar iklime bağlı olarak değişebilmekle beraber özellikle Aralık ve Ocak aylarıdır. 2.5 kilometre yükseklikte bulunan ve zirvesi “Keşiş Tepe” olan Uludağ’ın kayak sezonları Aralık ayından başlamak üzere zaman zaman nisan ayına kadar bile uzanabilir.

Kayak Pistleri

Uludağ’da kayak yapmak isteyenler için birden fazla kayak merkezi mevcut. Bunlardan en bilinenleri; Ergün Kayak Pisti, Belvü Kayak Pisti, Fahri Kayak Pisti, Kervansaray Kayak Pisti, Tutyeli Kayak Pisti, Beceren pisti ve Osman Yüce Kayak Pisti’dir.

Bu pistler hem uzunluk hem de zorluk bakımından birbirlerinden farklıdır. Mevcut pistler içerisinde en uzun olanı 3 kilometreye yakın uzunluğu ile Tutyeli, en zor olan parkurlar ise Beden terbiyesi ve Kuşaklı’dırİmages kayak yapmak isteyenlere uludag gezi rehberi

Uludağ Kayak Merkezi’ne Giriş Yapmak İçin Ücret Ödemem Gerekir Mi?

Uludağ Kayak Merkezi’ne “Skipass” uygulaması üzerinden giriş ve çıkışlar yapılabilmektedir. Bu giriş ve çıkışlar; tek girişlik, 4 saatlik ve günlük olarak ücretlendirilmektedir. Skipass kart sayesinde telesiyej ile zirveye çıkabilirsiniz.

Uludağ Kayak Merkezi’nde Kayak Ekipmanları Kiralaması Nasıl Yapılır?

Kayak ekipman seti; 1 adet kayak, 1 adet ayakkabı ve batonlardan oluşan bir settir. Kiralamalar günlük olarak yapılmaktadır ve ücreti 50 60 TL civarında değişmektedir. Bunlara ek olarak, istemeniz halinde, kar motoru veya kızak kiralayabilmektesiniz.

Büyük gruplar halinde gidişlerde hem ekipman kiralamaları hem de ekstra kiralamalar üzerinden belli bir indirim uygulanmaktadır. Kiralayacağınız malzemelere ek olarak, yanınızda fener, çadır, kürek, uyku tulumu gibi ekstra materyalleri götürmeniz yararınıza olacaktır.

Kayak Yapmayı Bilmeyenlere

Kayak yapmak hakkında daha önceden hiçbir fikriniz yoksa daha sağlıklı bir kayak deneyimi için önceden ders alabilirsiniz. Kayak özel dersini de gene Uludağ üzerindeki eğitmenlerden alabilirsiniz. Özel ders fiyatları değişkenlik gösterebilmekle beraber, genelde 100 ile 200 lira arasında değişmektedir.

En Uygun Uludağ Otelleri

2020’de Nereye Gitmeliyim?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kayak Yapmak İsteyenlere; Uludağ Gezi Rehberi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds