Kastamonu’da paniğe yol açan koronavirüs vakasının test sonuçları kentte rahatlamaya olanak sağladı.

Kastamonu’da koronavirüs (Kovid-19) şüphesiyle kontrol ve tedbir amaçlı hastanede izolasyon odasına alınan 2 kişiye yapılan testlerin sonucunun negatif çıktığı ve herhangi bir olumsuz duruma rastlanılmadığı bildirildi.

Kastamonu Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, 21 Şubat’ta Van-İstanbul seferini gerçekleştirilen şehirler arası otobüsten Tosya ilçesinde inen bir kişinin Kastamonu’ya geldiği tespit edildi.

Vatandaşın 26 Şubat tarihinde  Kastamonu Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne yüksek ateş, bulantı ve kusma şikayetiyle başvurduğu kaydedilen açıklamada, şu ifadeler yer alıyor:

“Hasta, kontrolü sırasında, seyahat esnasında otobüste İranlı vatandaşların da olduğunu beyan etmesi nedeniyle tedbiren koronavirüs yönünden değerlendirilmek üzere daha önceden hazırlanmış olan izolasyon alanına alınarak, takibe başlanmıştır. Yine aynı evde yaşayan diğer bir vatandaşımız da gribal enfeksiyon benzeri bulgular olması nedeniyle tedbir amaçlı Kovid-19 yönünden değerlendirilmek üzere izolasyon alanına alınarak takibe başlanmıştır. Aynı evde yaşayan diğer bireyler de İl Sağlık Müdürlüğümüzce takip altına alınmıştır. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun yönergeleri doğrultusunda hastalardan alınan örneklerin Ankara’da bulunan Ulusal Viroloji Laboratuvarı’nda yapılan testleri negatif çıkmıştır.”

Yapılan açıklamalardan sonra vatandaşların derin bir nefes aldığı öğrenildi.

Kastamonu Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kastamonu Valiliği'nden koronavirüs açıklaması

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds