Kastamonu’nun Azdavay ilçesinde yer alan Çatak Kanyonu’na inşa edilen cam teras, geçtiğimiz sene ziyaretçi rekoru kırdı. 450 metre yüksekliğindeki teras, 100 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

Küre Dağları Milli Parkı içinde yer alan kanyonun cam terası, yoğun ilgi görmeyi başardı. Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, terasa gösterilen ilgiden dolayı son derece mutlu olduklarını belirtti.

Civelek, cam terasın yol ve otoparkının tamamen bitmiş halini 2019’un son aylarına denk getirdiklerini belirterek “Geçtiğimiz sene bölgenin altyapısal eksikliklerini gidermek için çok çalıştık. Biz çalışırken, ziyaretçi sayımız 100 bini geçti. Küre Dağları çok yakın bir zamanda ihaleye çıkacak. Cam terasın yanına kafe ve restoranlar, aynı zamanda da çevre düzenlemesi için çalışmalarımız sürüyor” ifadelerini kullandı.

stamonu Azdavay Çatak Kanyonu Cam Seyir Terası

“Çatak Kanyonu Kastamonu turizmine artı değer sağlayacak”

Yeni yatırımların da müjdesini veren Civelek, “bölgemizin ziyaretçi sayısı yıllık 300 bin bandına yükselecek. Bu yükseliş, hem ilçelerimize hem de Kastomonu turizmine büyük katkılar sağlayacak. Doğa turizmi açısından Azdavay ve Pınarbaşı ilçelerimiz çok önemli merkezlerimiz. Bu iki ilçenin de değerlerini birbirinden ayırt etmiyoruz. Bölge ziyaretçilerimiz, cam terasın yanı sıra Pınarbaşı ilçesinde Horma ve Valla kanyonlarını, Ilgarini Mağarasını ve Ilıca Şelalesi’ni ziyaret etmek de istiyor” diyerek sözlerini noktaladı.

Kastamonu Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2019 yılında Çatak Kanyonu 100 bin kişinin ilgi odağı oldu

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds