Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden birisi olan Cıbıltepe Kayak Merkezi, kar yağışının sona ermesinin ardından güneşli havanın tadını çıkarmak isteyen kayakseverleri konuk etti.

Kars’ın Sarıkamış ilçesi sınırları içerisinde yer alan, muhteşem sarıçam ormanları ile kaplı olmasının yanı sıra kristal kar ve uzun kayak pistleri ile çokça tercih edilen 2 bin 634 metre rakımlı Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde hafta sonu oldukça yoğun bir ziyaretçi kitlesi vardı.

Cıbıltepe Kayak Merkezi Sarıkamış’ta ön plana çıkıyor

 

Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde hafta sonu yoğunluğu

Kar kalınlığının 90 santimetreye ulaştığı kış sporları merkezinde, Türkiye’nin dört bir yanından gelen kayak tutkunları kayak, snowboard ve kızağın keyfini doyası ile çıkardı. Kayak öğreticisi Alper Laçin, yaptığı açıklamada, hafta sonu tatilini ve güneşli güzel havanın tadını çıkarmak isteyen kayak severler nedeniyle pistlerde yoğunluk yaşandığını söyledi.

Bölgenin muhteşem sarıçam ormanları arasında bembeyaz kristal karın üzerinde kayak keyfi yaşamanın ayrı bir güzelliği olduğunu ifade eden Laçin, “Havanın güzel olmasıyla birlikte İstanbul, Ankara ve İzmir’den gelen misafirlerimizin yanı sıra çevre il ve ilçelerden kayakseverler, Sarıkamış’ın kristal karı ve sarıçamlarının arasında kayak keyfi yaşıyor. Herkesi Sarıkamış’a bekliyoruz.” dedi. Kayak merkezinde çocuklar için kızak kiralayan Hacı Sarı da hafta sonu olması dolayısıyla bölgede yoğunluk oluştuğunu ifade etti.

Cıbıltepe Kayak Merkezi, 5 telesiyej ve toplam uzunluğu 33 kilometreyi bulan 9 pistle kayakseverlere hizmet veriyor.

Kars Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde hafta sonu yoğunluğu yaşandı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds