Karadeniz bölgesinde birbirinden farklı aktiviteler yapmak mümkündür. Bizler bu aktiviteleri sizler için sıraladık.

Ordu İlinde Teleferiğe Binmek

Ordu ili, Karadeniz bölgesini tepeden görebileceğiniz en güzel yerlerden biridir. Ordu ilinin Boztepe beldesinde bulunan teleferik sayesinde, Karadeniz bölgesini tepeden bakmak mümkündür. Bu teleferik 2372 metre uzunluğa sahip olan bir teleferiktir. Söz konusu teleferik 7 dakika içerisinde 509 metre yüksekliğe çıkabilen bir teleferiktir.

Teleferik yolculuğu boyunca Ordu ilini, Karadeniz bölgesinin sahillerini ve Boztepe beldesinin muhteşem manzarasını görmek mümkündür. Ordu ilinde teleferiğe binmek, Karadeniz bölgesinde en çok yapılan aktiviteler arasında yer alır. Teleferiğe binmek, seyahat rehberinde de yer alır.

Uzungöl Tabiat Parkında Yürüyüş Yapmak

Trabzon ilinin Çaykara ilçesinde bulunan Uzungöl tabiat parkı, dik yamaçları ve zengin bitki örtüsü ile herkesi büyüleyen bir manzaraya sahiptir. Sabahın erken saatlerinde Uzungöl tabiat parkında temiz hava eşliğinde yürüyüş yapmak mümkündür. Uzungöl tabiat parkında yürüyüş yapmak, Karadeniz bölgesinde en çok yapılan aktiviteler arasında yer alır.İmages karadenizde yapabileceginiz aktiviteler nelerdir

Rize İlinde Rafting Yapmak

Rize ili içerisinde bulunan fırtına deresinde Rafting yapmak mümkündür. Fırtına deresi, 57 km uzunluğa sahip olan bir deredir. Bu dere de ister profesyonel Rafting ekibi ile ister kendi arkadaş grubunuz ile rafting yaparak heyecanlı dakikalar geçirmek mümkündür.

Rize ili sınırları içerisinde bulunan Fırtına deresinin yanı sıra, Artvin ili sınırları içerisinde bulunan Çoruh nehrinde, Bolu ili sınırları içerisinde bulunan Melen çayında, Artvin ili sınırları içerisinde bulunan Berta çayında, Rize ili sınırları içerisinde bulunan Barhal deresinde, Gümüşhane ili sınırları içerisinde bulunan Harşit çayında da Rafting yapmak mümkündür. Karadeniz bölgesinde Rafting yapmak, Karadeniz bölgesinde en çok yapılan aktiviteler arasında yer alır. Rafting yapmak, gezi rehberinde de yer alan bir aktivitedir.

Kaçkar Dağlarına Tırmanış Yapmak

Rize ilinin 60 km güneydoğusunda yer alan Kaçkar dağları, 3932 metre yüksekliğe sahip olan bir dağdır. Kaçkar dağları, Türkiye’nin en yüksek 4. Dağıdır. Rize ili sınırları içerisinde bulunan Kaçkar dağlarının yanı sıra, Trabzon ili sınırları içerisinde bulunan Doğankaya dağında ve Giresun ili sınırları içerisinde bulunan Koçkayası dağında da tırmanış yapmak mümkündür. Karadeniz bölgesinde dağ tırmanşı yapmak, Karadeniz bölgesinde en çok yapılan aktiviteler arasında yer alır. Kaçkar dağları, turizm haberlerine konu olan bir dağdır.

Paris Otel Önerilerini Kaçırma


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karadeniz'de Yapabileceğiniz Aktiviteler Nelerdir?

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds