Karabük’ün Safranbolu ve Bartın’ın Amasra ilçeleri, yarıyıl tatili için oldukça yoğun rezervasyon almaya devam ediyor. Otel ve pansiyonların yüzde 90’lık doluluk seviyesine ulaştığı bölgelerde misafirler, hem tarihi yapıları hem de doğal güzellikleri bir arada görebilecek.

Safranbolu, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almasının ardından özellikle konakları ve kültürel zenginliği ile dikkat çekti. Osmanlı mimarisini ve modern şehir hayatını bir arada aktarmayı başaran bölgede ham, hamam, konak, cami, köprü ve çeşme gibi ziyaret edilebilecek ve gezilecek yerler, ara tatil döneminde aileleri bu rotaya doğru sürükledi. Bu zenginliklerin yanı sıra kanyonları ve mağaraları ile de Türkiye’nin kültür turizmine önemli bir katkı yapan Safranbolu, sene boyunca hem yerli hem de yabancı turistlerin yoğun şekilde ilgisini çekti.

Özel tatil günleri Safranbolu’ya yaradı

Hafta sonlarında, bayram tatili ve resmi tatil günlerinde Çinli, Japon, İtalyan, Güney Koreli ve Tayvanlı turistlerin sık sık ziyaret ettiği bölge, aynı zamanda İstanbul, Kocaeli, Ankara, Eskişehir ve Sakarya gibi illere de yakın olmasından dolayı ziyaretçi sayısını arttırdı.

Yarıyıl tatili için rezervasyonların bitmek üzere olduğu bölgede, özellikle 2 bin geleneksel evin dönüştülmesiyle hizmet vermeye başlayan oteller büyük ilgi görüyor. Oteller, 18 ve 18’uncu yüzyıl başlarında inşa edilen geleneksel evlerin bir araya getirilmesi ile kentin mimarisine bambaşka bir hava katıyor.

Belediye Başkanı Elif Köse, yaptığı açıklamada “Yarıyıl tatili için ilçemize oldukça yoğun bir talep görüyoruz. Misafirlerimizi büyük bir heyecanla bekliyoruz, kendilerinin huzurlu ve keyifli bir tatil sürecini geride bırakmaları adına elimizden gelenden fazlasını yapacağız” ifadelerini kullandı.

Safranbolu Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Safranbolu ara tatilde yoğun ilgi görecek

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds