Tatil için çok tercih edilen yerlerden birisi olan egenin incisi İzmir’de Tekne Turuyla Gidilmesi Gereken Koylar bulunmaktadır. Sokaklarını karış karış gezmek bir yana birde Efes, Foça, Çeşme, Alaçatı derken uzayıp giden koyları gezilecek yerlerdir. Buralarda en çok gezilip görülmesi gereken koyları ise;

Çeşme’de Tekne ile Gezilecek Koylar:

Pırlanta Plajı: Çeşmede bulunan Pırlanta Plajı rüzgârın hiç eksik olmadığı bir yerdir. Buraya tekne ile gidildiğinde sörf yapanları görme imkânı bulunmaktadır. Hatta isterseniz sörf yapma imkanınız da var.

Boyalık Plajı: Bu plajda bol rüzgar aldığı için su sporu ile ilgilenenlerin tercih ettiği bir yerdir. Sahil kenarında bolca bulanan restoran ve kafeler tercih edilene yerlerdir.

Kocakarı Plajı: Sesiz ve sakin bir yer tercih ettiğinizde size en uygun yerdir. Denize girmek için çok sevimli bir plajdır. Plajın en balık restoranlarının bulunduğu Dalyan mahallesi de gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Delikli Koy: Sakin bir yer arayanların en çok tercih edeceği bir koydur. Koyda yapılaşma olmadığı için sakin ve doğallığı ile kafa dinlemeye yeridir.

Aya Yorgi Koyu: Eğlenceli bir koy arayanların en çok tercih edeceği yerdir. Gündüz deniz keyfi akşam konserler ile eğlencenin tadının çıkartılacağı bir koydur.

Foça’da Tekne İle Gezilecek Koylar:

Kosova Plajı: Kalabalıktan uzak denize girmek isteyenlerin tercih edeceği bir plajdır. Tekne ile yanaşıp piknik yapılabilecek bir yerdir.

İngiliz Burnu: Kamp yapmak için ideal bir yerdir. Tıpkı Kosova Plajı gibi kalabalıktan uzak ve sakin bir yerdir.İmages izmirde tekne turuyla gidilmesi gereken koylar

Dikil’de Tekne İle Gezilecek Koylar:

Bademli Koyu: İçe doğru çanak şeklinde olduğundan dalyan özelliği bulunan Bademli koyu Dikiliye gidildiğine uğranması gereken yerlerdendir. Burada bulunan Aya Nikola Kilisesi gezilmesi gereken en güzel yerdir.

Urla’da Tekne İle Gezilecek Koylar:

Altınköy Koyu: Tekne ile yanaşıp mola verilecek huzur dolu bir yerdir. Sahilde uygun fiyatlı tesis ve restoranları ile şirin mi şirin turkuaz renkli denizi ile ön plana çıkmaktadır.

İzmir Otelleri

Ağrı Dağı’nı Bir de Yakından Görün!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzmir'de Tekne Turuyla Gidilmesi Gereken Koylar

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds