Ege’nin incisi İzmir’de kamp yapmak niyetindeyseniz, doğayla baş başa vakit geçirebilmeniz, İzmir’in en güzel koylarında denize girebilmeniz için, İzmir’de en güzel kamp alanları ile ilgili hazırladığımız bu gezi rehberi size yardımcı olacaktır.

Kamp Alanları Gezi Rehberi

Urla İzmir merkeze yaklaşık 40 Km. uzaklıkta şirin bir ilçedir. Seferihisar, Çeşme, Karaburun ilçeleri arasında geniş bir alana yayılmış olan bu ilçenin Gülbahçe ve devamında Balıklıova mahalleleri arasında, Özbek-Torasan mahalleleri civarında ve Yağcılar- Demircili mahalleleri arasında kalan alanlarda, birçok küçük koy mevcut olup, bu koylarda serbestçe kamp yapılabilir.

Kamp işletmeciliğinin çok fazla gelişmediği bu yörede, işletilmekte olan kamp alanları da mevcuttur. Geçtiğimiz yaz, adını turizm haberleri dışında, orman yangınları haberleri ile de duyduğumuz Urla’nın Demircili mahallesindeki Demircili Koyu, ormanla denizin buluştuğu noktalarıyla özellikle tercih edilebilir. Bu yörede deniz suyu sıcaklığının diğer ilçelere göre biraz daha düşük olduğunu hatırlatalım.İmages izmir kamp alanlari

Batıya Gitmişken Karaburun

İzmir merkeze 104 Km. uzaklıktaki Karaburun ilçesinde bulunan kamp alanları ile seyahat rehberi yazımıza başlıyoruz. Karaburun, sahip olduğu birbirinden güzel koyları, Maldivleri andıran temiz, turkuaz denizi ve yemyeşil doğası ile kamp tatili için tercih edilecek yerlerin başında geliyor. Sizlerde son yıllarda bu şirin ilçenin koyları hakkında turizm haberleri duymuş ve tatilinizi bu ilçede geçirmek isterseniz, kamp yapmak için oldukça uygun mekanlar olduğunu belirtelim.

Karaburun-Mordoğan arasında kalan bölgede, Karaburun’un Sarpıncık ve Salman koyları arasında kalan alanda bir çok güzel koy mevcuttur. Badembükü, Hamzabükü, Dolungaz, Ayıbalığı Koyu, Manal Koyu bunlardan sadece bir kaçı. Bu koylarda, koylara ait plaj alanları ve çevrelerinde, tesis olmaksızın kamp için konaklama yapılabilecek alanlar olduğu gibi; içerisinde, kahvaltı, yemek, duş, w.c. v.s. hzimetlerin sunulduğu tesislerin olduğu özel kamp alanları da mevcut.

İzmir’in Güney Sahillerinden Menderes-Gümüldür Kamp Alanları

İzmir’in Menderes ilçesi de, Gümüldür, Özdere gibi birbirinden güzel koylarıyla ünlü sakin tatil beldelerine sahip bir ilçedir. Cumhuriyet, Gümüldür, Özdere hattı boyunca bir çok irili ufaklı koyda, kamp yapılabilecek alan vardır. Kargacık Koyu, Maydanoz Koyu gibi turizm haberleri ile adından haberdar olduğunuz koylarda bu yörededir.İmages izmirde en guzel kamp alanlari

Foça ve Dikili Kamp Alanları

İzmir’in kuzey sahil şeridinde yer alan ilçelerde, birçok ünlü koya ev sahipliği yapar.

Bunlardan ilki, Foça ilçesidir. Foça’da, Eski Foça ve Yeni Foça olarak adlandırılan ilçenin iki farklı merkezi arasında kalan bölge, irili ufaklı koyları ve temiz denizi ile kamp yapacak tatilcilere farklı seçenekler sunar. Sazlıca Halk Plajı, günübirlik tatilcileri ağırladığı gibi, civarındaki kamp işletmeleri de kamp yapmak isteyenler için seçenekler sunar. Kamp işletmeleri, elektrik, duş, wc ve yemek hizmetleri de sunmaktadır.

İzmir’in kuzeyindeki bir başka ilçe olan Dikili’de farklı kamp alanlarına sahiptir. Dikili’nin Bademli Köyü ve çevresinde birçok kamp işletmesi yer almaktadır. Günübirlik tekne gezileri ile Kalemli Adası, Garip Adası’na gitmenin mümkün olduğu yörede, Pisa plajı, Hayıtlı Koyu gibi ünlü plajlara ulaşım da mümkündür. Dikili’nin güneyinde yer alan Çandarlı Mahallesi de, yine sahip olduğu irili ufaklı koyları, plajları ile kamp severler için farklı alternatifler sunmaktadır.

Bunlardan başka, İzmir’in Seferihisar İlçesi sınırlarında, el işi atölyeleri ve gençlik kamplarının düzenlendiği alternatif bir kamp alanı bulunduğunu, doğrudan deniz kenarında olmasa da tarihi turistik mekânlara yakın olan Selçuk İlçesi’nde de farklı kamp alanları bulunduğunu, İzmir Kemalpaşa ilçesi Nazar Köyü’nde de orman kampı yapılabilecek alanlar olduğunu belirtmekte fayda var.

İzmir, denizi, ormanı, doğal ve tarihi güzellikleriyle, daima tatil adreslerinin ilk sıralarında yer almaya devam edecektir. Umarız sizlerde, sunmuş olduğumuz seyahat rehberi ile İzmir’de en güzel kamp alanları hakkında bilgi sahibi olarak keyifli bir tatil geçirirsiniz.

HABER: Hakkari’de Tarihi Yapılar Turizme Kazandırılacak


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzmir'de En Güzel Kamp Alanları

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds