İzmir’de kültür sanat etkinlikleri, bu hafta da yoğun bir şekilde devam ediyor.

Dünyada “arp, ney ve seyirci için” yazılan ilk konçerto olma özelliğini taşıdığı kabul edilen, besteci Kemal Günüç’ün Göbeklitepe’den ilham alarak yazdığı “İlk Nefes Bir Dokunuş Göbeklitepe” konçertosunun, dünya prömiyeri yarın Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) gerçekleştirilecek.

Şef olarak Hakan Şensoy’u görebileceğimiz konserde, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Arp Virtüözü Çağatay Akyol ile neyzen Murat Salim Tokaç ise solist olarak yer alacak. Sahnelenecek olan eserde sanatçılara, İzmir Senfoni Orkestrası eşlik edecek.

Büyük Efes Sanat Günleri

Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesinin desteği ile Swissotel Büyük Efes ve Büyük Efes Sanat bünyesinde 6’ncısı bugün başlayan ve 23 Şubat’a kadar devam edecek “Büyük Efes Sanat Günleri” kapsamında, 300’ü aşkın sanat eseri sanatseverlerle buluşturulacak.

Program kapsamında 22 Şubat’ta “Tarihte İz Bırakan Kadın Fotografçılar” konulu söyleşi de gerçekleştirilecek.

Konser, bale, opera

Son dönemin önemli yorumcularından olan caz sanatçısı Jülide Özçelik, 26 Şubat’ta AASSM’de konser verecek.

Devlet Opera ve Balesi, 22 Şubat’ta “Kanlı Nigar”, 24 Şubat’ta “Aydınlat Bizi Opera”, 25 Şubat’ta ise “Verdi Elhamra’da” eserleriyle Elhamra Sahnesi’nde sanatseverlerle b,rlikte olacak.

Sergi

Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Bengisu’nun “Geçici Haller” başlıklı fotoğraf sergisi, 23 Şubat’a kadar Çetin Emeç Sanat Galerisi’nde gezilebilecek.

“İzmir Levantenleri “adlı sergi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi (APİKAM) ev sahipliğinde 10 mayısa kadar devam edecek. “İzmir Tarihinden İzler” başlıklı sergiler dizisinin ilk bölümü olan “İzmir Levantenleri”, kentin geçmiş tarihini hatırlatmayı ve kentlilik bilincini geliştirmeyi amaçlıyor.

Tiyatro

Devlet Tiyatrosu, Konak Sahnesi’nde yarın ve 22 Şubat’ta “Sandalım Kıyıya Bağlı”, 25 ve 26 Şubat’ta ise “Annemin Son Çılgınlıkları” adlı eserlerle tiyatroseverleri ağırlıyor.

Karşıyaka Sahnesi’nde ise yarın ve 22 Şubat’ta “Arf Sabiti”, 25 ile 26 Şubat’ta “Türkiye Kayası” adlı eserler sanatseverler ile buluşacak.

Bornova Kültür Merkezi Bozkurt Kuruç Sahnesi’nde yarın ve 22 Şubat’ta “İkimizin Dünyası”, 25 ile 26 Şubat’ta da “Kaşıkçılar” adlı eserler izleyici ile buluşacak.

İzmir Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzmir'de haftanın kültür sanat programı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds