2020 yılında beşinci defa düzenlenen HORECA Fair Uluslararası Otel Ekipmanları Ağırlama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı, turizm sektörünün temsilcilerini bir araya getirdi.

Fuarİzmir’de düzenlenen açılış töreninin konuşmasını, Dünya Turizm Örgütü Başkan Yardımcısı Gunter Ihlau yaptı. Ihlau, Türkiye’nin Almanya için son derece büyük bir öneme sahip olduğunun altını çizdi.

Türk turizminin atılımlarını ve gelişimini değerlendiren Ihlau, “Son 20 yılda, hiçbir ülke turizm sektörü bağlamında Türkiye gibi gelişemedi. Türkiye, sahip olduğu tüm turizm değerleri ile büyük bir muhteşemlik barındırıyor. Alman turizm sektörü olarak, ayrıca İzmir ve çevresinin de büyük bir geleceği barındırdığına inanıyoruz” dedi.

“2020 yılında çift haneli büyüme hedefliyoruz”

Horeca Fair İzmir

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Sururi Çorabatır ise, HORECA Fair İzmir’de yaptığı konuşmada yeni projelerin ve tesislerin devreye girmesiyle birlikte fuarın daha da büyük bir önem kazandığını aktardı. Çorabatır, fuar ile ilgili olarak “2019 yılında dış pazarlar merkezli olarak Türkiye’ye ayak basan yabancı turist sayısı 51 milyonu buldu. 2019 yılını büyük bir başarıyla bitirdik. 2020 yılında da, çift haneli büyüme rakamları beklentimiz var. Dış ticaret açığını adeta tek başına kapatacak hale gelen turizm sektörü, diğer sektörlere göre çok daha büyük bir öneme sahip. Gelirleri arttırmak adına kişi başı geliri yüksek nitelikli fuarlara ev sahipliği yapmalıyız” ifadelerini kullandı.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Firuz Bağlıkaya ise, fuarın sosyo-kültürel hayata önemli katkılar sunduğunu belirtti. Fuar bilincinin İzmir başta olmak üzere Türkiye’de oluşmaya başladığına dikkat çeken Bağlıkaya, TÜRSAB olarak Türkiye ekonomisine doğrudan katkılar yapan fuarlar çerçevesinde işbirliklerine hazır olduklarını vurguladı.

İzmir mobil uygulama ile tanıtılacak

Horeca Fair İzmir

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, geçtiğimiz sene İzmir’e 1 milyon 300 bin turistin geldiğini belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise, İzmir’in sahip olduğu tarihi ve kültürel mirasları dünyaya tanıtmak adına yoğun bir şekilde çalıştıklarının altınız çizdi. Soyer, “11 farklı destinasyon türünün uzman ekipleri ile beraber envanter hazırlıyoruz. İzmir’deki turizm ve kültürel miras alanları mercek altına alınıyor. 2020 ortasına doğru, çalışmalar sona erdikten sonra tüm destinasyonlar belgelenecek. İzmir’e ayak basan yabancı turistler “Visit İzmir” isimli yeni mobil uygulama sayesinde kenti daha rahat tanıyacak.

Fuarİzmir C holünde düzenlenen fuar, 22 Şubat’ta sona erecek.

İzmir Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HORECA Fair İzmir Fuarı turizm sektörü temsilcilerini bir araya getirdi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds