İstanbul’a 7 tepe demelerinin sebeplerinden birisidir bu güzel manzaralar. İstanbul’a aşık olan onca insanın aşkıdır bu tepelerden izlenen manzaralar. Kim bilir bu manzaralar ne aşklar gördü, ne şiirlere konu oldu bilinmez. Bildiğimiz bir şey varsa o da bu manzara tepelerinden İstanbul’a bir kere bakanın bir daha asla vazgeçemediğidir. Hele hele ilk defa geldiyseniz bu koca şehire ve bu manzaralardan seyredurduysanız İstanbul’u hadi geçmiş olsun. O insanı yavaş yavaş yiyen güzel manzaraların esiri oldunuz demektir.

 1. 1 Çamlıca Tepesi

  İmages çamliica manzara

  Her saati ayrı güzel olan Büyük Çamlıca manzarasının insanı büyülediği o güzel anı gün batımı. Avrupa yakasının sırtlarından güneşin kaybolmasını izlemek ve sarı tonların yavaş yavaş kızıla döndüğünü izlemek müthiş keyiflidir. Uyaralım eğer bu keyfi yaşadıysanız artık Büyük Çamlıca tepesi vazgeçilmeziniz olabilir ama Küçük Çamlıcanında gün doğumunu tavsiye ederim. Hem ne demişler gün doğuşunu görmeyenler batışını romantizm sanırlarmış 🙂 İşin geyiği bir kenara her ikiside muhteşem seyir keyfi veriyor.

 2. 2 Otağtepe

  İmages Otağtepe manzarasi

  Kavacıkta bulunan Otağtepe Fatih Sultan Mehmet köprüsüne bakan eşsiz manzarası ile istanbulun serin sularını seyrinize sunuyor. Bir çok dizi ve film setlerine konu olan bu manzara yeri istanbulda ki cennet yerlerden birisidir.

 3. 3 Pierre Loti Tepesi

  İmages Pier Loti Tepesi

  Haliç bir zamanlar o kadar güzelmiş ki fransız şair'i kendine aşık etmiş ve bu bölgeye aşkı ile bilinen şair'in adı verilmiş bu güzel manzara tepesine. Son zamanlarda yeniden güzelleşmeye başlayan bu manzara alanı görüldüğünde Haliç'in eşsiz panoramasını sizlere tüm cüretkarlığı ile sunmaktadır.

 4. 4 Yoros Kalesi

  İmages Yotos Kalesi

  Şehrin kalabalığından daha uzak biraz daha sessiz bir manzara sunan Yoros Kalesi anadolu kavağı sırtlarındadır. Yeni yapılan 3. köprünün güzel manzarasını sizlere sunduğu gibi rumeli manzarasınıda cüretkar bir şekilde sergilemektedir.

 5. 5 Beyoğlu

  İmages Galata Kulesi Manzara

  Beyoğlu deyince kiminin aklına İstiklal gelir kiminin aklına da Galata Kulesi gelir. Şehrin belkide en güzel manzaralarından birisine ev sahipliği eden Beyoğlu size Galata Kulesinden müthiş İstanbul manzarasını sunar. Kule Terasında şehrin neredeyse tüm boğaz hattını seyeredebilirsiniz. Zaman zaman evlilik tekliflerine de ev sahipliği yapan Galata Kulesi sizi kendisine aşık edecektir. 

İlgilinizi Çekebilir : İstanbul Çıkışlı Gemi Turları


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Erçin Kaya

İstanbul doğumludur ve istanbulda yaşamaktadır. Şu anda zorunlu haller sebebi ile plaza hayatı sürmektedir. Bir gün büyük şehirin gürültüsünden kurtulmak doğa ile iç içe yaşayabilmek için çalışmalarına devam etmektedir.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul'u istanbul yapan manzaralar Top 5

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds