Uluslararası Otelciler Derneğinin (INTHA) tarafından düzenlenen ve Türkiye turizmi konu başlığı altında farkındalığın arttırılmasının amaçlandığı “2. Uluslararası Turizm Zirvesi”ne sektörün temsilcileri ile üniversite öğrencileri katıldı. Hülya Muratlı, yaptığı açıklamada İstanbul Deniz Festivali’nin de müjdesini verdi.

Uluslararası Otelciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Barış Türer, etkinliğin ikincisine imza atmış oldukları için mutlu olduklarını belirterek, paydaşlara destekleri için teşekkür etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi Başkanı Hülya Muratlı da belediye olarak turizmin gelişmesine yönelik hazırladıkları yeni projeleri anlatarak, İstanbul’da ilk kez deniz festivali düzenleyeceklerini kaydetti.

Muratlı, şunları kaydetti:

“Avrupa’da ilk üç turizm şehri arasında olacağımız şekilde bir hedefi ortaya koyduk. Bu yolda belediye olarak süratle çalışmalarımıza başladık. İstanbul festivalden festivale koşacak. İstanbul Deniz Festivali düzenlenecek ve bu çok paydaşlı bir şekilde yürütülecek. Müzik ve Çocuk Festivali düzenlenecek. Ama bununla kalmayıp sosyal sorunluluk, kadın hakları konusunda da çok çeşitli etkinlikler yapacağız. Bu yüzden sıkı bir çalışma sürecine girdik. Turizm çalıştayı düzenlemeyi düşünüyoruz.”

Açılış konuşmalarının ardından oturumlarla devam eden zirvede, eski TÜRSAB Eski Başkanı Başaran Ulusoy, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Cem Kınay ve eski TÜROB  Başkanı Mehmet Timur Bayındır’ın katıldığı “Türk misafirperverlik modeli” konulu panel gerçekleştirildi.

“Dünya turizminde Türkiye’nin rolü” oturumuna ise eski Kültür ve Turizm Bakanları Ertuğrul Günay, Bahattin Yücel ve Bülent Akarcalı konuşmacı olarak katıldı.

Zirve, “Türk ve dünya mutfağı arasında lezzet farklılıkları”, “Turizm pazarlamasında Türkiye haritası”, “2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul’dan günümüz İstanbul’una” ve “Türkiye turizminde teknoloji kullanımı” oturumların ardından sona erdi.

Kaynak: AA

23. İstanbul Tiyatro Festivali Başladı


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"Türkiye'de deniz festivali düzenlenecek"

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds