Turizm sektörünün gelişimini uluslararası standartlar bağlamında koordine etmek ve planlamak amacıyla, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından “İstanbul Turizm Çalıştayı” düzenlenecek.

Çalıştay, İBB Kültür Daire Başkanlığı Turizm Müdürlüğü ve İBB Turizm Platformu tarafından organize ediliyor. 20 Ocak Pazartesi günü gerçekleşecek çalıştay, Gayrettepe Dedeman Otel’de yapılacak.

Saat 10.30’da açılış konuşmaları ile başlayacak olan çalıştay, üç oturum şeklinde gerçekleşecek. Kapanış konuşmasını, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu saat 17.00’da yapacak. Toplam 424 isim, çalıştayda yer alacak.

20 Farklı Başlık ve 29 Masada İstanbul Turizmi Konuşulacak

İstanbul Turizm Çalıştayı’nda, 20 konu ve 29 masa yer alacak. Konu başlıkları Alışveriş Turizmi, Sağlık Turizmi, Kültür Mirası, Spor Turizmi, İnanç Turizmi, Eğitim Turizmi, Çevre, Doğa ve Alternatif Turizm, Destinasyon Yönetimi, Engelsiz Turizmi, Gastronomi ve Eğlence Turizmi gibi ana temalar üzerinden oluşacak.

10.30’da başalyacak olan oturumlar, saat 17.00’a kadar gerçekleştirilecek. Birinci oturumda “Fikir Tepsisi” ve “Anket” olmak üzere iki farklı bölüm yer alacak. İkinci oturumda tematik sorunların tespiti hakkında konuşmalar yapılırken, üçüncü oturumda bu sorunların çözüm önerileri masaya yatırılacak.

İstanbul Turizm Çalıştayı’na katılacak olan moderatörler;

Çalıştayda masaları yönetecek moderatörlerden bazılarının isimleri ise şu şekilde: Alışveriş Yatırımcıları Derneği Başkanı Prof. Dr. Hüseyin ALTAŞ, İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Erol ÖZGÜNER, TÜRSAB’tan Doğa Gençlik ve Alternatif Turizm İhtisas Başkanı Ayfer Kuralay, Dr. Cem KINAY, Turizm Akademisyen Derneği Başkanı Prof. Dr. Muharrem TUNA, TÜRSAB Boğaziçi BTK Başkanı Yüksel TÜREMEZ, ENAT (European Network for Accessible Tourism) Türkiye Temsilcisi A. Nejat ŞARDAĞI, dDf (Dream Design Factory) kurucu ortağı Ayhan KAYAR, VIP Turizm CEO’su Ceylan PİRİNÇCİOĞLU, Şef Vedat Başaran, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nilgün Çolpan ERKAN, iKSV Genel Müdürü Görgün Taner, ICOMOS Türkiye Milli Komitesi Başkanı Prof. Dr. İclal DİNÇER, İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir POLAT, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Genel Müdürü Handan BOYCE, Kapalıçarşı Esnaf Derneği Başkanı Dr. Hasan FIRAT, seyahat yazarı Şerif YENEN, Türkiye Otelciler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Kasım ZOTO ve İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet ÇAKILCIOĞLU.

Çalıştayın kapanışında ise; Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Oya NARİN, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler SABANC, İTO Başkanı Şekip AVDAGİÇ, Eski Turizm Bakanı Bülent AKARCALI, Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul GÜNAY ve İBB Başkanı Ekrem İMAMOĞLU’nun aralarında bulunduğu 36 isim konuşmalar yapacak.

İstanbul Turizm Çalıştayı:

Tarih: 20 Ocak 2020

Saat: 10.00 – 17.00

Adres: Dedeman Hotel – Yıldız Posta Cad. No:50, Gayrettepe

İstanbul Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Turizm Çalıştayı 20 Ocak'ta Gerçekleştirilecek

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds