Hilton, Curio Collection markası adı altındaki ilk otel hamlesini Sultanahmet’te hayata geçirdi. Otelin açılışıyla beraber bölge turizmine büyük bir katkı sağlanması beklenirken, otel Dorak Holding tarafından yönetilecek.

Hilton, Türkiye’deki ilk Curio Collection otelini Sultanahmet’te açtı. Hagia Sofia Mansions-Curio Collection by Hilton adıyla Dorak Holding öncülüğünde bölgeye kazandırılan proje, Tarihi Yarımada içinde yer alan ve tarihi bir öneme sahip olan Sultanahmet’in en özel mekanlarını da tek bir çatı altında topladı.

Dorak Holding’in Kapadokya Bölgesi başta olmak üzere Ankara, İstanbul ve Kuşadası gibi önemli bölgelerdeki turizm yatırımları dikkat çekerken, sektörün güçlü markalarından olan holdingin imzasını taşıyan proje birçok önemli yeri içine çekmiş oldu. Yeşil Ev ve Soğuk Çeşme Sokağı’ndaki konaklar da dahil olmak üzere toplam 17 konak, restore edilmesinin ardından tekrar hizmete giren Sarnıç Fine Dining Restaurant ve tarihi Sarnıç SPA/Jakuzi, Sofia Garden Cafe ve bu mekanlarla birlikte Sofia Teras Restoran, Hagia Sofia Mansions-Curio Collection by Hilton bünyesi altında hizmete girdi.

Curio Collection otelleri ile bölge turizmi hareketlenecek

Hagia Sofia Mansions-Curio Collection by Hilton

Bahsi geçen proje sayesinde, bölge turizminin büyük bir hareketlilik kazanması hedeflenirken, konuklar da tarihi gözler önüne seren konaklarda unutulması güç bir konaklama deneyimi yaşayacak.

Curio Collection otelleri ile, yerel dokunun bir parçası olmak ve şehrin ruhunun yansıtılması da hedefleniyor. Dolayısıyla her şehirdeki her Curio otelinin kendine ait bir kimliği bulunuyor.

Hagia Sofia Mansions-Curio Collection by Hilton, Sultanahmet’in ikonik evlerinden biri olarak gösterilen ve Soğuk Çeşme Sokağı’nda yer alan ve Osmanlı mimarisi barındıran özel konaklarında 78 odasıyla beraber konuklarını bekliyor. Dünya çapındaki standartları geride bırakacak bir hizmet kalitesi eşliğinde, otel konuklarına Topkapı Sarayı ve Ayasofya Müzesi’ne de komşuluk etme olanağı sunuyor.

Hagia Sofia Mansions-Curio Collection by Hilton

Osmanlı mimarisini ve geleneklerini devam ettirecek bir yapıya sahip olan hizmette, konuklar bahsi geçen dönemin kıyafetleri ile karşılanıyor. 9 bin metrekarelik geniş bir alanda misafirlerini tarihsel bir yolculuğa çıkaran Hagia Sofia Mansions-Curio Collection by Hilton, konum olarak da son derece uygun bir durumda.

Otel, Sultan Ahmet Camii’ne 70 metre, Topkapı Sarayı ve Ayasofya Müzesi’ne 50 metre, Tarihi Kapalıçarşı’ya ise 600 metre mesafede bulunuyor.

Sultanahmet’in En iyi Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Curio Collection by Hilton, ilk otelini Sultanahmet'te açtı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds