Gastronomi Turizmi Paneli, hafta sonu Konya Turizmciler Topluluğu tarafından düzenlendi. Konya Bayır Diamond Otel’de, Konya Büyükşehir Belediyesi, Karatay, Selçuk ve Necmettin Erbakan Üniversitesi işbirliği ile gerçekleşen panelde, Türkiye ve dünyadan örnekler ile gastronomi turizmi üzerine tartışıldı.

Konya Turizmciler Topluluğu Başkanı İbrahim Mayda, gastronomi turizminin seneler geçtikçe daha da ivme kazandığının altını çizerek “Düzenlediğimiz panelde, Konya Turizm sektöründe yer alan profesyonelleri bir araya toplamayı ve daha bilinçli bir turizm çevresi için katkılar sağlamayı amaçladık. Bu panele katılan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Konya gastronomi turizmi paneli

Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanı Zeki Açıköz ise, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2020 senesinin gastronomi yılı olarak ilan edildiğini hatırlatarak genç aşçılara tavsiyelerde bulundu.

Panelde konuşan Selçuk Üniversitesi Gastronomi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Saniye Gül Güneş ise, 2019 yılının verilerine dikkat çekerek 1,5 milyar turistin dünyada seyahat ettiğini belirtti. Güneş, “Seyahat edin, saygı duyun ve zevk alın sloganı, Dünya Turizm Örgütü’nün sloganıdır. Bu sloganın gastronomide etkisi son derece büyük. Özellikle Türkiye gibi gelişme aşamasında olan ülkeler için turizm son derece kilit. Otelleri ziyaret eden turistlerin aynı zamanda Türk lezzetlerini de tatması son derece önemli” dedi.

Konya Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konya'da "Gastronomi Turizmi Paneli" düzenlendi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds