Göltürkbükü gezi rehberinde, Bodrum’un hareketli bölgelerinden birini sizler için derledik.

Bodrum’un meşhur tatil beldesi Göltürkbükü gezi rehberi oluşturanların mutlaka unutmadığı bir yerdir. Sizler de bu yazımızda Göltürkbükü hakkında tüm bilgileri öğrenmek bir yana; oraya gidildiğinde mutlak suretle gezilmesi gereken yerleri göreceksiniz.

İmages Golturkbuku

Bodrum’un kuzey doğusunda yer alan bu bölgenin ismi ilk başlarda Gölköy’müş. Bodrum yarım adasında alınan bu tatil beldesi Bodrum’a 25 kilometre mesafede yer almaktadır. Gölköy ve Türkbükü köylerinin birleşmesi sonucu Göltürkbükü ismini aldığını söyleyebiliriz. Mandalina bahçeleri, gece hayatı ve kendine has olan doğal güzellikleri ile ön plana çıkan tatil beldesi Göltürkbükü gezi rehberi oluşturanların listesinden düşmemektedir.

İmages Golturk1 800 x 534

Antik Karya’nın cezp edici kenti üzerine kurulan bu belde her yaz bir çok turisti ağırlamaktadır.Eğlenceli zamanlar geçireceğiniz bu bölge Bodrum’da yer alan en çok yeşil alana sahip bölge olarak bilinmektedir.

Sokaklarında eşsiz bir yürüyüş yapmak, sahil manzarasının tadını doya doya çıkarmak, güzel plajda sessiz ve huzur içinde güneşlenmek, su sporları yapmak ve yüzmek Göltürkbükü gezi rehberi oluşturanların aktivite listesine koydukları başlıca etkinliklerdir.

Göltürkbükü Gezi Rehberi

Göltürkbükü Plajı

İmages Gokturkbuku Plaji2 800 x 539

Göltürkbükü’nün müthiş bir koyda güzel bir plajı var. Yüzmek için can atacağınız bu plaj uzaktan bakıldığında dahi ne kadar temiz olduğunu gelenlere hissettiriyor.

İmages Gokturkbuku Plaji1 800 x 539

Madnasa Antik Kenti

İmages Madnasa Antik Kenti 800 x 451

Leleg antik kenti olarak da kabul edilen bu kent aşağı Gölköy’e hakim bir biçimdedir. Tarihi hakkında pek bilgiye rastlanmayan bu kente ulaşım oldukça kolaydır. Bilgi olmamasına rağmen burada görebileceğiniz ve tarih severleri etkileyecek kalıntılar oldukça fazla.

Kunt Model ve Minyatür Müzesi

İmages Kunt Model ve Minyatur Muzesi 800 x 712

Burayı gezmek Göltürkbükü gezi rehberi oluşturanlar için keyifli anlar yaşatabilir. Müze içerisinde bir çok modelciye ait eserler sergilenmektedir. Gemi modelleri, deniz antikaları, hava taşıtları gibi deniz ile ilgili ürünler de bulunmaktadır. Osmanlı gemilerinin kitapları, profil çizimleri, harp dokümanları, Türk uçaklarına ait albümleri de görmeniz oldukça mümkündür burada.

İmages Kunt Model ve Minyatur Muzesi1 800 x 450

Yaklaşık 20 kilometre mesafede yer alan bu müzeye dolmuşlarla da gidilebilir.

Datça Gezi Rehberi

Cennet Koyu

İmages Cennet Koyu 800 x 742

Buraya ismini veren gölü görmeden buradan ayrılmak kesinlikle olmaz. Göltürkbükü’nde bulunan göl mutlaka görülmesi gereken doğal güzelliklerinden bir tanesidir.

İmages Cennet Koyu12 800 x 517

Sizler de bu tarafta bol bol yürüyerek ya da fotoğraflar çekerek tadını çıkarabilirsiniz. Cennet Koyu da burada gezginlerin tercih ettiği yerlerden birisidir.

Ayvalık Gezi Rehberi

İmages Cennet Koyu1 800 x 586

Gece Hayatı

İmages Gece Hayati 800 x 450

Zaten genel itibariyle Bodrum’un meşhur beldesi Göltürkbükü denince akla gelen ilk durum gece hayatıdır. Bar, clup gibi ortamların çok olduğu bu bölgede gece hayatı açısından çok zengin olduğunu söyleyebiliriz.

Marmaris Gezi Rehberi

Göltürkbükü’nde Nerede Kalınır?

Göltürkbükü gezi rehberi oluşturanların “Göltürkbükü konaklama” için de arayışlara girdiğini söyleyebiliriz. 5 yıldızlı oteller başta olmak üzere ki her şey dahil hizmet sunan ve butik oteller burada sık görülür. Ayrıca uygun bütçede apart oteller ve pansiyonlar da bu bölgede konaklama için bulunmaktadır. Tabi erken rezervasyon yaptığınızda sizlere farklı imkanlar sunulmaktadır.

Göltürkbükü Günübirlik Tekne Turları

İmages Gokturkbuku Gunubirlik Tekne Turlari 800 x 328

Sizler de güzel bir gün geçirmek istiyorsanız Bodrum koylarına gerçekleşen ve muhteşem anlar yaşayabileceğiniz günü birlik tekne turlarına katılabilirsiniz. Bodrum Göltürkbükü günübirlik tekne turları incelendiğinde geneli sabah saat 10.00 ya da 11.00’de başlamaktadır. Akşam 6, 7’ye kadar süren bu turlar özellikle de yaz aylarında çok sıkı bir biçimde yapılmaktadır. Bunlar Gümbet çıkışlı da yapılmaktadır aynı zamanda.

Bunun dışında bu belde içerisinde günübirlik bisiklet, ATV, cip safari, at safari turları da yapılmaktadır. Sizler isterseniz Göltürkbükü gezi rehberi listenize daha güzel ve doğal güzellikleri daha heyecanlı görmek adına ekleme şansı elde edebilirsiniz.

Akbük Gezi Rehberi

Göltürkbükü Otelleri

Göltürkbükü seyahat rehberi anılarınızı, önerdiğiniz Göltürkbükü gezi rehberi rotalarınızı BuTatilde.com’a üye olarak profilinizden paylaşabilir, hikaye olarak ekleyebilirsiniz..


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göltürkbükü Gezi Rehberi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds