Bol oksijenli havası, doğal kaynak suları, yemyeşil çayırların arasından geçen akarsuları ve doğal güzelliğiyle göz kamaştıran Giresun yaylalarına pastırma sıcaklarının da etkisiyle bugünlerde yerli ve yabancı turistler yoğun ilgisi gösteriyor.

Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada, sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle ekim ve kasım aylarında da yayla turizminin canlılığını sürdürdüğünü söyledi.

Güneşli havayı fırsat bilen yerli ve yabancı turistlerin eşsiz doğal güzellikleri görmek için yaylalara akın ettiğini vurgulayan Şenlikoğlu,”Yaz döneminde yaylalarımızda görülen yoğunluk pastırma sıcaklarının etkisini sürdürdüğü bugünlerde devam ediyor. Yerli ve yabancı turistler gruplar halinde yaylalarımıza adeta akın ediyor.” dedi.

“Giresun’da yayla turizmi çok önemli”

Şenlikoğlu, yayla turizminin bölge için hayati önem taşıdığını, yöre ekonomisine ciddi katkı sunduğunu dile getirerek, şöyle konuştu:

“Dereli için yayla turizmi çok önemli. Bölgede onlarca yayla ve oba var. Yöre ekonomisinin can damarı. Adeta bacasız bir fabrika hüviyetinde. Hızla da her geçen yıl gelişim gösteriyor. Hedefimiz gelecek yıllarda Dereli ilçemizi Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden birisi haline getirmek.”

Belediye olarak turizm alt yapı eksikliklerinin giderilmesi için yoğun çaba harcadıklarını dile getiren Şenlikoğlu, yine Giresun-Dereli-Şebinkarahisar Karayolunda süren yapım çalışmalarının tamamlanması için de ilgililer neslindeki girişimlerin de devam ettiğini aktardı.

Başkan Şenlikoğlu, Giresun Havalimanının yöre yaylalarına yakınlığı yanı sıra Giresun-Dereli-Şebinkarahisar Karayolunda tamamlanmasıyla birlikte bölgeye gelecek turist sayısında çok ciddi artış yaşanacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

Giresun Otelleri

Safranbolu’da Ara Tatil Bereketi


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giresun'da Sıcaklar Turizmi Hareketlendirdi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds