Son yılların en gözde mesleği nedir diye sorsalar şüphesiz ki bunların başında Gezi Rehberi olmak gelir diye düşünüyorum. Son zamanlarda sıklıkla gördüğümüz gezi blogları, seyahat sayfaları ve hatta haber sayfalarının bile sıklıkla gezi rehberliği paylaşımları sizlerin de gözünden kaçmamıştır. Peki gezi rehberi nedir? Kimler bu işi yapabilir? Gezi Rehberi olabilmek için ne yapmak gerekir? gibi bize sıklıkla sorulan sorulara bu yazımızda cevap bulmaya çalışacağız.

Gezi Rehberi Olabilir Misin?

Gezi Rehberi kime nedir? Öncelikle, bunu anlayarak yazımıza başlamakta fayda olduğunu düşünmekteyim zira internet ortamında her yerde bir gezi rehberine denk gelmek mümkündür. Gezi Rehberi daha önceden gittiği bir bölgeyi bir yeri size kendi deneyimleri ile paylaşan kişiye denebilir. Sizin o yer ile ilgili yapacak olduğunuz gezi planı için size fikirler sunabilir ve gittiğinizde neler yapılacağından bahsedebilirken neler yapılmaması gerektiği gibi konuları da size aktarabilir. Dikkat edilmesi gereken bir husus ise rehber olarak seçtiğiniz kişinin yada sayfanın o yer hakkında ne kadar bilgili olduğu konusunda fikir sahibi olmanızdır.

Bir şehir yada bir yer hakkında gerçekten bilgili olabilmek için o yerde uzun yıllar geçirmiş olmak gerekir düşüncesindeyim. Yani bir kişiye yada bir topluma rehberlik edebilmek için o şehrin havasını iyi koklamalı insanını iyi tanımalısınız diye düşünüyorum. Yani örnek vermek gerekirse hayatı boyunca Edirne ilinden dışarı çıkmamış olan bir insanın Arvin’e gitmesi ve gittiğinde oradaki yerli halk ile kolay bir şekilde anlaşabilmesi ilk olarak şive farklılıklarından dolayı pek mümkün değildir. Bu sebepten yerliler her zaman daha doğru rehberlik eder ve bizim gözümüzde de gerçek Gezi Rehberi insanlar bunlardır. Biz Butatilde.com ekibi olarak yerli rehberlerimizin harekete geçmesi için kurulduk.

Sayfamız üzerinden içerik eklemek bulunduğunuz bölgeyi başta tüm Türkiye’ye tanıtmak sonrasında ise tüm Dünya ile buluşturmak istemez misiniz? Biz biliyoruz ki Tunceli’nin dağları da güzeldir, Rizenin yaylaları da, Konyanın ovaları da.. Biz Butatilde.com ekibi olarak size gerçek Gezi Rehberi olan kişilere ihtiyaç duyuyoruz.

Gezgin Olmak İsteyenlere Öneriler

  • Sosyal medya hesabı üzerinden aktif olarak paylaşımlar yapılmalıdır.
  • Güzel fotoğraf çekilmeli ve fotoğraflar hikayeleştirilmelidir.
  • Sayfamız gibi blog yazı hizmeti veren sayfalarda gezi yazıları paylaşılmalıdır.
  • Mümkünse bir kafa dengi arkadaş bularak yola devam etmelidir.
  • 1 Sene planı yapılmalı ve bu plan takipçiler ile paylaşılmalıdır.
  • Gereksiz harcamalardan kaçınmalı ve sigara, alkol gibi kötü alışkanlıklardan uzak durmalı.

Gezi rehberi italya

Hikayeni yaz

Hikayeni Yaz diyoruz çünkü gerçek rehber sensin orada vakit geçiren rehberlik edecek olan sensin. Sen hikayeni eklemelisin tecrübelerini deneyimlerini paylaşmalısın. Olduğun yaşadığın yeri sıkça ziyaret ettiğin yeri ilk defa deneyimlediğin bir geziyi yazabilir ve paylaşabilirsin. Sayfamızı takip eden ziyaretçiler yazınızı okuyarak sizin deneyimlerinizi anlatımlarınızı okur, resimlerinize bakar ve belki de sizin sayenizde o yere gitmek ister, sizler de yepyeni yerlerin keşfedilmesine öncülük etmiş olursunuz 🙂 Unutmayın her güzel şey paylaşılmalıdır ve güzel olan her şey de paylaşıldıkça çoğalır.

Antalya’nın En İyi Otelleri

Seyahat Rehberi


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gezi Rehberi Olabilir Misin?

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds