Türkiye’nin mavi cenneti olarak adlandırdığımız Fethiye, hem yerli hem de yabancı turistlerin yoğun olarak yazın geldikleri bölgedir.

Dünya çapında namı olan bölgenin her geçen sene bünyesine katarak büyüdüğü turizm standartları, isminin daha hızlı duyulmasına sebebiyet vermiştir. Kendi bünyesinde barındırdığı eşsiz koyları ve plajları ile birlikte kendine hayran bırakmaya her geçen gün devam etmektedir. Muğla’nın en güzel ilçelerinden biri olan belde, birçok insanın her yaz bıkmadan usanmadan gittiği tatil bölgelerindendir. Sizlerde bu zamana kadar gitmediyseniz, yazımızı okuyarak Fethiye’yi en güzel şekilde betimleyerek orada olmanın hazzını en iyi şekilde yaşayabilirsiniz. En kısa zamanda da tatil planınıza Fethiye’yi mutlaka ekleyin.

Fethiye Seyahat Rehberi

Merkeze Gitmek

Tatil bölgesi olarak en tercih edebileceğiniz alanlardan bir tanesi olan Fethiye’de 4-5 farklı mutlaka görmeniz gereken yerleri gördükten sonra merkezde bulunan çeşit çeşit mağazalardan sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz. Kendi el yapımları ile ünlü olan mağazalardan yapacağınız alışveriş, sevdiklerinizi sevindirecektir.

Ölüdeniz’i Görmek

Ölüdeniz

Ölüdeniz, dünya genelinde ismi olan ve birçok turistin çarşaf gibi denize girmek için uğradığı koydur. Fethiye’nin en güzel deniz koyu olan Ölüdeniz, genel olarak “ışık ve güneş diyarı” olarak bilinmektedir. Aileniz ve sevdikleriniz ile tüm gün rüzgar esintisine maruz kalmadan denizin ve güneşin keyfini çıkarabilirsiniz. Bölgenin merkezine 13 kilometre olan Ölüdeniz’in işletmesi belediyeye aittir. Plaja giriş şu anlık 7 TL olsa da bu yaz 10 TL olması bekleniyor.

Kelebekler Vadisi’ne Gitmek

Kelebekler Vadisi

Akdeniz Bölgesi’nin en ünlü dağı olan Babadağ’ın eteklerinde bulunan eşsiz vadi, ülkemizin en önemli 10 doğal güzellikleri arasında gösterilmektedir. 1995 senesinde sit alanı olarak ilan edilen Kelebekler Vadisi, ülkemizin doğa ve kamp turizminin en önemli adreslerinden bir tanesidir. Rahat rahat denize girip bir de çadırımı geniş bir şekilde yaymak istiyorum diyorsanız, beldeye geldiğinizde mutlaka buraya uğramanız gerekmektedir. Kelebekler Vadisi’ne Ölüdeniz üzerinden tekneler ile gidebilirsiniz.

Kayaköy’e Gitmek

Bölgenin eskilerden kalmış Rum mahallesi olarak bilinen Kayaköy 1923’ten beri ayakta kalmıştır. O zamanın nüfusunun büyük çoğunluğu bu bölgede ikamet etse de şu zamanlarda sadece tarih miras olarak bilinmektedir. Fotojenik olarak harika bir tarih yapı olan Kayaköy’e mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz. Özellikle de kendi içerisinde uzanan dar sokakları ve üst üste evleri sayesinde Kayaköy, bu turizm bölgesinin en önemli tarih yerleri arasında yerini aldı.

Çalış Plajına Gitmek

Çalış Plajı

 

Turizm bölgesi olan Fethiye’nin en sakin ama bir o kadar da meşhur plajı olan Çalış plajı, Fethiye’ye yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Temiz denizi ve meşhur kumu ile ünlenen Çalış plajı Fethiye bölgesinin en iyi plajlarından biridir. Eşsiz dağ manzarasıyla birlikte, tertemiz denizde vaktinizi geçirebilirsiniz. Özellikle plajda bulunan su sporları da zamanın hızlı geçmesini sağlayan aktivitelerden. Fetiye gezisini kusursuz bir hale getirmek sizin elinizde ve bu sebeple sizin için özenle hazırlamış olduğumuz Fetiye Gezi Rehberi’ni okumanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Fethiye Erken Rezervasyon Fırsatları


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiye Seyahat Rehberi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds