Sömestr tatilini fırsat bilen öğrenciler ile kayak severlerin akın ettiği Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nde büyük yoğunluk yaşandı.

Ülkemizin en önemli ve modern kayak tesislerinden birine sahip olan kayak merkezinde binlerce yerli ve yabancı turist, tesislerde kayak yapmanın ve karın keyfini çıkartıyor.

Kar tatili için bölgeyi tercih eden tatilciler, sıfırın altında 7 derece olan hava sıcaklığında 60 cm ye ulaşan kar kalınlığına sahip yerde kızak, snowboard ve kayak takımlarıyla tatilin keyfini doyasıya yaşıyor.

“Palandöken muhteşem bir manzara sahip”

Şanlıurfa’dan kayak merkezine gelen Muhammed Emin Gürkan, yaptığı açıklamada, sömestr tatilinde burada olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Tüm Kayak tutkunlarına Palandöken’deki tesisleri  tavsiye eden Gürkan, “Babam karne hediyesi olarak sömestr tatilinde bizi buraya getirdi. Bölgede kayak kaparak tatilimi geçiriyorum. Kayak yapmak çok güzel ve muhteşem bir manzaraya sahip.” dedi.

Palandöken’de tatil yapan Burhan Öz ise, yarıyıl tatilinde üzerlerindeki stresi atmak için ailesiyle Mardin’den geldiklerini belirterek “Çocuklarımı karne hediyesi olarak kayak merkezine getirdim. Burası çok güzel ve burada olmaktan çok mutluyuz. Kente geldikten sonra Erzurum’un yöresel lezzeti olan cağ kebabını yedim ve sonrasında kayak merkezine çıkıp çocuklarımızla kayak yapmanın keyfini yaşıyoruz. Burada kayak yaparak keyifli anlar yaşıyoruz.” ifadeleri ile tatilde yaşadıkları mutluluğu dile getirdi.

Erzurum Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Palandöken Kayak Merkezi'nde hafta sonu yoğunluğu

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds