Türkiye’nin en önemli kış turizmi merkezlerinden biri olan Palandöken, 10 ile 12 Ocak tarihleri arasında Outdoor Festivali’nde doğa sporları tutkunlarını ağırlayacak.

Erzurum Valiliği, Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından, Alpin Doğa Sporları Kulübü’nün işbirliğinde gerçekleştirilecek olan festival, Palandöken Dağı’nda yapılacak. Festival için birbirinden heyecanlı ve adrenalin dolu etkinlikler düzenlenecek.

Palandöken ilk festivaline hazırlanıyor

93 Harbi Şehitleri Anma ve Zirve Tırmanışı’nın da yapılacağı festivalde, dağ kayağı ve karda bisiklet gibi etkinlikler de yer alacak. Kayak Merkezi’nde oluşturulan ve 20 metrelik bir yüksekliğe sahip olan yapay buz parkında, profesyonel dağcılar öncülüğünde tırmanışlar gerçekleştirilecek.

TRT’de yayınlanmakta olan “Doğadaki İnsan” programının yapımcısı Serdar Kılıç ve Türk dağcı Tunç Fındık ile birlikte, çok sayıdaki popüler dağcı ve sporcu, deneyimlerini sporseverlere aktaracak. Festival, doğa sporlarının tutkunlarını adeta adrenaline doyuracak.

Alpin Doğa Sporları Kulübü Başkanı Mustafa Tekin, yaptığı açıklamada bölgede ilk defa bir outdoor festivalinin düzenleneceğinin altını çizdi. Tekin, “Festivaldeki sporların hepsi tam anlamıyla bilinmiyor. Yapılacak olan festivalin öncelikli amacı, bu spor branşlarının ve bölgenin tanıtımını yapmak olacak. Gerek Erzurum’dan, gerekse de şehir dışından çok sayıda ziyaretçi festivale katılacak. Böylelikle Erzurum’da adrenalin tutkunlarını ağırlayacağız. Festivaldeki etkinlikler için yoğun başvurular geliyor. 300’den fazla kişinin katılımını bekliyoruz” dedi.

Kaynak: AA

Erzurum Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Palandöken Doğa Tutkunlarını Festivale Bekliyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds