Yerli ve yabancı birçok farklı tatil sitesini kendi çatısı altında toplayan avantajix.com’un kurucu ortaklarından Güçlü Kayral, ucuz yaz tatili fırsatları için en uygun ayın Ocak olduğunu belirtti.

Kayral, otel konaklamaları ve uçak bileti fiyatlarının geride bıraktığımız birkaç yılda fazlaca arttığını belirterek, bu fiyatların aile bütçesini zorlayan en kritik unsurlardan biri haline geldiğini söyledi.

Yaz tatili için yapılan planlamalarda rezervasyonların son dakikaya bırakılmasının, aile bütçesinde büyük hasarlar oluşturduğunun altını çizen Kayral, “Ne yazık ki Avrupa ülkeleri arasında son dakika tatilcileri denilen kitlede Türkler yüzde 42’lik bir pasta payına sahip. Bu da, son dakika tatilcileri konusunda bizi ilk sıraya taşıyor. Aslında Ocak ayında Temmuz ve Ağustos uçak biletlerini yüzde 30 ile 50 arası, otel konaklamalarını da yüzde 35 ile 40 arası daha uygun fiyata satın alma imkanı var” dedi.

Kayral’ın ucuz yaz tatili için önerileri ise şu şekilde;

İnternetten rezervasyon yapın: TÜBİSAD rarporuna göre, internet ortamında en yüksek harcamalar tatil ve seyahate yapılıyor. Bu sektöre internet üzerinden yapılan harcama, 22,9 milyar TL’ye kadar ulaştı. Ciddi indirim fırsatlarının yapıldığı bu ortamda ucuz yaz tatili fırsatlarına denk gelmek mümkün. Tüm detayları rahatlıkla inceleyip birden fazla otele aynı anda ulaşmak mümkün olabiliyor. Ne kadar bilgili olursanız, o kadar ucuz fiyatlara rezervasyon yapmak fiyat aralıklarını fazlasıyla düşürüyor.

Erken Rezervasyon imkanlarından faydalanın: Ucuz yaz tatili için en önemli önceliklerden biri, erken rezervasyon imkanlarından faydalanmak. Bu unsur için de en uygun tarih Ocak ayı. Erken rezervasyonlar ile, otel ve konaklama harcamaları yarı yarıya yakın düşebilir.

uygun fiyatlı tatil

Uçak bileti erkenden alınmalı: Skyscanner’in en popüler 20 rotasını kapsayan araştırma verilerine göre, uygun fiyatlı uçak biletleri 6 ay öncesinden satın alınabiliyor.  Belirtilen kampanyalar salı ve çarşamba günleri başlıyor. Biletler bu günlerde alındığı taktirde, özellikle akşam uçuşları ulaşım harcamalarını yüzde 50’ye varan rakamlara kadar düşürebiliyor.

Para iadesi maddesine dikkat: Online alışverişin para iade unsuru, en önemli etkenlerden biri. Erken rezervasyonların aylar öncesinde yapıldığı düşünülürse, tatil satın alınacak olan sitede ekstra nakit para kazanma imkanı bulunuyor. Kazanılacak nakit para, tatil süresini uzatma veya daha kaliteli bir yerde konaklama imkanı da doğurabiliyor.

Karşılaştırma yapmadan rezervasyon… Asla! Uygun fiyatlı yaz tatili için otel araştırması yaparken, internet üzerinde otellerin birden fazla sitede yer aldığı görülebilir. Bunun nedeni, otellerin aracı acentalar ile ayrı ayrı anlaşma yapmasıdır. Bu nedenle bir otelin imkanlarını tek bir sitede görüp büyülenmeyin! Otelin birden fazla sitedeki fiyatlarını karşılaştırarak en uygun seçeneklerden faydalanın.

Yabancı sitelerde de araştırma yapın: İnternet ortamında yerli veya yabancı diye kavramlar artık kalmadı diyebiliriz. Online tatil rezervasyonu yapılabilecek yabancı siteler de fazlasıyla mevcut durumda. Bunların birçoğu Türkçe yayın yapıyor, dolayısıyla Türk otelleri için oldukça rekabetçi fiyatlar görebilmek de mümkün.

Sakin sezonları tercih edin: Yaz tatili adına temmuz ile ağustos ayları ve uzun bayram tatilleri, kış tatili için ise yılbaşı ve ara tatil dönemleri fiyatların tavana vurduğu aralıklardır. Bu nedenle ucuz yaz tatili ve ucuz kış tatili planlaması yaparken, özellikle bu dönemler dışını tercih edebilirsiniz.

Antalya Erken Rezervasyon Fırsatları

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Ucuz Yaz Tatili için En Uygun Zaman!

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds