Büyük şehirlerin betonlaşmış hayatından sıkıldıysanız eğer şüphesiz bir tatile ihtiyacınız vardır. Peki, tatil olarak sadece bir şehir seçmek yerine ve bütçenizde herhangi bir değişiklik olmadan kendinize güzel bir seyahat rehberi yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yazımızda sizlere kısaca en düşük maliyetle en güzel seyahat haritası oluşturmanın püf noktalarını söyleyeceğiz.

Nasıl Bütçe Düzeni Yapılır?

Eğer sıkıcı iş hayatını bırakıp kendinize biraz izin verdiyseniz sizler için en önemli gezi rehberi notlarını paylaşacağız. Bunlardan ilki ve en önemlisi şüphesiz bütçe kontrolü olmalıdır eğer bütçenizi doğru bir şekilde kontrol ederseniz çok rahat ve keyifli bir tatil geçirmeniz mümkün olacaktır peki bunlar kısaca nelerdir?

  • Gelir ve gider çizelgesi oluşturmak
  • Gideceğiniz yeri iyi araştırmak
  • Gideceğiniz yerin dilinden önemli olan kelimeleri ezberlemek
  • Giderlerinizi minimuma düşürmek
  • Gezginlerle sohbet etmek

Bu söylediklerimiz en önemli olanlardan bazıları tabi maceranızın sizlere ne göstereceği hiç belli olmaz keyifli ve huzurlu bir yolculuk için ilk önce kendinizi hazır hissetmeniz gerekmektedir.İmages ekonomi dostu gezi rehberi

Konaklama

Eğer minimum bütçeli bir gezi istiyorsanız yani, gereksiz yere para harcamadan ve cebinizi yakmayacak şekilde bir gezinin planını kuruyorsanız eğer bu maddelerden en önemli olanı konaklamadır. Bazı konaklama yöntemlerini sizler için derledik;

  • Çadırda uyumak
  • Gönüllü ev sahipliği yapan insanların evinde kalmak
  • Ucuz otel ayarlamak
  • Misafir evlerinde kalmak

En önemli konaklama yöntemleri bunlar olmakla beraber çeşitli bazı konaklama yöntemleri de mevcuttur ama bunlar diğerlerine nispeten biraz daha maliyetli olacaktır, biz sizler için minimum harcama ile maksimum eğlenceyi hedeflediğimiz için en az maliyetli yöntemleri sizler için derledik.

En Ucuz Sosyal Alanları Nasıl Bulabilirsiniz?

Tabi ki rotanızın en keyifli noktalarından birisi sosyalleşme alanlarında geçireceğiniz keyifli saatler olacaktır. Bu hem sizin motivasyonunuza destek sağlayacak hem de kültürel gelişiminize katkıda bulunacaktır. İlk yapmanız gereken turizm haberleri bölümünü takip etmektir. Bu sayede hem ülkedeki turizm nasıl ilerliyor hem de insanlar buraya geldiğinde neler yapıyor onu öğrenmiş olacaksınız sizler için bazı püf noktaları sitemizde derledik iyi eğlenceler dileriz.

Makedonya’da Tatil Yapacaklara Öneriler


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi Dostu Gezi Rehberi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds