Geçmişten günümüze ışık tutan tarih ve sanat mabetleridir müzeler. Dünya’nın pek çok yerinde muhteşem eserlerin sergilendiği müzeler bulunmaktadır. Ancak bazıları vardı ki büyülenmemek elde değil. Dünya’da adından söz ettiren ve her yıl milyonlarca misafire ev sahipliği eden müzeler;

Çin Ulusal Müzesi

Çin’in başkenti Pekin’de bulunan müze 2011 yılında bugünkü halini almıştır. Müzede 1 milyonun üzerinde eser bulunduğu söylenmektedir. Her ne kadar en çok ziyaret edilen müze olarak Louvre Müzesi görülse de Çin Ulusal Müzesi onu kurulduğu yıldan bugüne milyonlarca seyahat rehberi ilgisi ile yerinden etmiştir. Müze her yıl 10 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlamaktadır.İmages louvre muzesi

Louvre Müzesi

Dünya’nın en büyük müzesi olan Louvre Müzesi Fransa’nın Paris şehrinde bulunmaktadır. İlk olarak 14. yüzyıl dönemlerinde kale olarak tasarlanan bina 1790lı yıllarda müze haline dönüştürülmüş ve misafirlerini ağırlamaya başlamıştır. İçerisinde eserlerin tamamını görmek günler sürebilmektedir. Müzenin içerisinde dünyanın pek çok yerinden getirilmiş binlerce eser bulunmaktadır. Her yıl milyonlarca misafir müzeyi ziyaret etmektedir. Müze her yıl 10 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlamaktadır.

Paris En Uygun Oteller

Metropolitan Sanat Müzesi

Müze 19. Yüzyıl sonlarına doğru Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrinde bulunmaktadır. Müze içerisinde pek çok kültürün izlerini taşımaktadır. Antik dönemlere ait eserlerden resim ve heykelciliğe kadar çeşitli eserleri barındırmaktadır. Müze her yıl 6 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlamaktadır.

New York Otelleri

Vatikan Müzeleri

Dünya’nın dini merkezlerinden biri olan Vatikan Müzesi adından da anlaşılacağı üzere İtalya’nın Vatikan kentinde bulunmaktadır. Müze Rönesans döneminin ruhunu yansıtmaktadır. Müze içerisinde heykel, resim ve dini öğelere rastlamak mümkündür. Avrupa’ya yolu düşen her gezi rehberi tarafından uğranması gereken bir yerdir. Müze her yıl 6 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlamaktadır.

Vatikan Ucuz Otellerİmages british museum

British Museum

Dünya’nın Avrupa’da en çok ziyaret edilen müzelerinden biri de İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan British Museum’dur. Müze 18. Yüzyılın ortalarında ziyaretçilerini kabul etmeye başlamıştır. Müzede geçmişin izlerini taşıyan ve bizi milattan önceki dönemlere kadar götüren pek çok eser bulunmaktadır. Bunun yanı sıra müzede milyonlarca sanat eseriyle de karşılaşılmaktadır. Müze her yıl 10 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlamaktadır.

Adından bahsedilmiş olan ve içinde dünyanın en kıymetli eserlerini barındıran dünya müzeleri yolculuğuna turizm haberleri rehberliğinde çıkılacak olursa karşımızda en popüler ve en çok misafir ağırlayan müzelerde ilk beşte hiç şüphesiz yer almaktadırlar.

#BuTatilde Önerisi: “Bursa’nın Merkezinde Nereye Giderim?” Diye Düşünme!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen Müzeleri

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds