Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB),  Diyarbakır Valiliği ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı işbirliğiyle “2023 Turizm Vizyon Çalıştayı” yapıldı.

Diyarbakır’da düzenlenen çalıştayda açılış konuşmasını gerçekleştiren Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, turizmin hizmetler sektöründe doğrudan gelir getirdiğini, istihdama katkı sağladığını ve birden fazla sektörü çok olumlu olarak etkilediğini söyledi.

“Kentimiz, turizm başlığının hemen hemen bütün alanlarında iddialı olacak bir tarihi ve kültürel  zenginliğe, derinliğe ve dinamiğe sahip bir büyükşehirdir.” diyen Güzeloğlu, ilin tarihi ve kültürel önemine ve zenginliğine değindi.

Güzeloğlu yaptığı konuşmada, “Somut olan bu varlığının yanında UNESCO tarafından çok önemsenen ve son yıllarda giderek gelişen ‘somut olmayan kültürel miras’ dediğimiz insanlığın sahip olduğu kültürel değerlerin taşınmasında da Diyarbakır gerçekten çok önemli birikimleri ve zenginlikleri bulunan bir şehirdir.” dedi.

Diyarbakır'da "2023 Turizm Vizyon Çalıştayı" yapıldı

“Diyarbakır hak ettiği konuma ulaşacak”

Yeni dönemde Türkiye’nin turizm alanında çok hızlı yol aldığına işaret eden Güzeloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Özellikle turist sayısında ve turizm gelirlerinin artmasında Türkiye son 18 yıllık performansıyla dünyada çok önemli bir başarı hikayesi yazmaktadır. Şimdi bu büyük hikayenin Diyarbakır başlığını ve bu şehrin ayağını da bizler yazacağız. Terör örgütü PKK’nın uzantılarının kente ve bölgeye yaptığı ihaneti, kaybettirdiği yılları, kayıpları ve zamanları çok kısa süre içerisinde gidererek, şehrimizi genel olarak ekonomik ve sosyal ile turizm boyutunda hak ettiği konuma ulaştırmak zorunda ve sorumluluğundayız.”

Toplantıda turizmle ilgili farklı alanlarda başlatılan çalışmalara ilişkin bilgilendirme de yapılacağını belirten Güzeloğlu, “2023 hedefimize doğru giderken şüphesiz hem ziyaretçi turist sayısında yerli ve yabancı hem de doğrudan istihdam edilecek insan sayısındak artışta  ciddi hedeflerimiz var.” şeklinde konuştu.

Çalıştay, yapılan açılış konuşmasından sonra basına kapalı devam etti.

Toplantıya, Bağlar Kaymakamı Nihat Karabiber, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Hac Umre ve Seyahat Acentaları Derneği Başkanı Diyaeddin Şahin, Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Selda Çiçek Veske, sektör ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldığı öğrenildi.

Diyarbakır Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diyarbakır'da "2023 Turizm Vizyon Çalıştayı" yapıldı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds