Çankırı’da, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Orta Anadolu Bölge Temsil Kurulu ekiplerince yapılan denetimde kaçak tur düzenlediği tespit edilen organizatörlere ceza yazıldı.

Kış turizminin canlanmasıyla beraber kayak merkezlerine düzenlenen tur sayılarının artması nedeniyle Çankırı Yıldıztepe Kayak Merkezi yolunda Kültür ve Turizm Bakanlığından Seyahat Acentaları İşletme Belgesi almadan tur düzenleyenlere yönelik denetim gerçekleştirildi.

TÜRSAB 7 Kaçak Tur Otobüsünü Tespit Etti

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Orta Anadolu Bölge Temsil Kurulu ekiplerince yapılan denetimde, 7 otobüs kaçak tur düzenlendiği gerekçesiyle tutanak altına alındı, gezi organizatörlerine ise para cezası uygulandı.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Orta Anadolu Bölge Temsil Kurulu Denetim Uzmanı Muhammed İsa Balcı, denetim sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, vatandaşların seyahat sırasında ve seyahatten sonra mağdur olmamaları için Kültür ve Turizm Bakanlığından işletme belgeli bir seyahat acentesi ile anlaşıldığını teyid etmeleri gerektiğini söyledi.

Tura katılan yolcuların şüpheli durumlarda Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ile iletişime geçmeleri gerektiğini vurgulayan Balcı, tur ve geziler hakkında bilgi alındıktan sonra rahatlıkla seyahat gerçekleştirilebileceğini kaydetti.

Kaynak: AA

Çankırı Otelleri

En Güncel Turizm Haberleri

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TÜRSAB'dan İzinsiz Turlara Ceza

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds