TÜRSAB Orta Anadolu Bölge Temsil Kurulu ve Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ekiplerince yapılan denetimlerde turları kaçak olarak düzenleyen organizatörlere ceza kesildi. İzinsiz tur düzenleyenler, kısa sürede tespit edildi.

Kış turizmi sezonunun hareketlenmesi ile birlikte kayak merkezlerine düzenlenen tur sayılarının artış göstermesi, TÜRSAB ile Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nü harekete geçirdi. Çankırı Yıldıztepe Kayak Merkezi yolunda, Seyahat Acentaları İşletme Belgesi almadan tur düzenleyenlere yönelik düzenlenen operasyonlarda birçok ceza kesildi.

İzinsiz tur düzenleyenlere yaptırımlar sürecek

Yapılan denetimde, 12 otobüs kaçak tur düzenlenemesinden dolayı önce tutanak altına alındı, ardından gezi organizatörlerine para cezası uygulandı. TÜRSAB Orta Anadolu Bölge Temsil Kurulu Denetim Uzmanı Muhammed İsa Balcı, düzenlenen denetimlerin ardından yaptığı açıklamada vatandaşların tur katılımları öncesinde firmaları araştırmasını ve TÜRSAB’a üyeliği bulunanları tercih etmesi gerektiğini belirtti. TÜRSAB’a üye olan firmaların rahatlıkla tercih edilebileceğinin altını çizen Balcı, “TÜRSAB olarak büyük bir denetim departmanı kurduk. Kaçak faaliyetleri tamamen durdurana kadar denetimler aralıksız olarak devam edecek” dedi.

Çankırı Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankırı'da izinsiz tur düzenleyenlere operasyon

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds