Eceabat’ta ekolojik yaşam ve eko turizm girişimi olan “Lacivertköy” kapılarını ziyarete açtı.

İlçe halkının bireysel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Sınırlı Sorumlu Sürdürülebilir Gelecek Ekolojik Yaşam ve Eko Turizm Geliştirme Kooperatifi tarafından sosyal sorumluluk projesi olarak hazırlanan Lacivertköy, Kumköy’de hayata geçirildi.

Kooperatif danışmanı Ahmet Cemal Gürsoy ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda, katılımcılara yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Eceabat’ta sürdürülebilir proje

Gürsoy, kooperatifi olarak en değerli kaynaklarının insan olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“İnsanın çevresine, topluma ve dünyaya hizmet etmesine yardımcı olabilmek hedefiyle, büyük Ata’mızın önderliğinde milletimizin büyük bir destan yazdığı Çanakkale’de 14 Mayıs 2019’da Lacivertköy’ü kurduk. Organik tarım sertifikası bulunan 65 dönümlük bir arazi içindeki köyümüzde, bireyin kendisi ve çevresi ile sağlıklı bağlar kurarak dönüşebileceği inancıyla anne adayları, çocuk, yetişkin ve yaşlılar gibi yaşamın her dönemindeki insanlara yönelik farklı eğitimler düzenliyoruz. Yetişkin eğitimlerinin yanı sıra yeni nesil çocukların ihtiyaçlarını karşılayan, çağdaş ve bütüncül eğitim programları, çocuklara yönelik atla terapi çalışmaları ve ebeveynlere yönelik destek programlarına kadar geniş bir yelpazede yürüttüğümüz eğitimlerimizle insanlarımızın duygusal, düşünsel ve bedensel açıdan sağlıklı bireyler olabilmeleri ve bunun gelecek nesillere aktarılarak sürdürülebilir kılınması için çalışıyoruz.”

Toplantıya, Eceabat Kaymakamı Hasan Ongu, Belediye Başkanı Saim Zileli’nin eşi Nazan Zileli, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Yasin Çay, oda başkanları ve muhtarlar katıldı.

Kaynak: AA

Çanakkale Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eceabat'ta Lacivertköy Kapılarını Ziyarete Açtı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds