2001 yılından bu yana Uluslararası Yaşayan Göller Ağı’na dahil olan Gölyazı Mahallesi, yenilenen çehresi ile konuklarını bekliyor. Uluabat Gölü’ne kıyı olan mahalle, Türkiye’de Uluslararası Sulak Alanların Korunması Sözleşmesi’ne dahil olan 14 gölden biri olmasıyla da önem taşıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklama kapsamında, Japon Seyahat Acenteleri Birliği’nin 2017 yılında Avrupa’da görülecek 30 bölgeden biri olarak  gösterilen adanın tamamıda önemli çalışmalar gerçekleştirildi.

Gölyazı’da çalışmalar tamamlanıyor

Gölyazı yenilenen çehresiyle ziyaretçilerini ağırlayacak

Yapılan çalışmalar bağlamında 7 bin 43 metrekarelik alana doğal granit ile döşeme kaplaması yapıldı. Aynı zamanda beton parke taşı ile yapılan döşeme kaplaması da, bölgeye renk kattı.

Toplamda 5,5 milyon lira harcanan bölgede, canlı yaşamının korunması amacıyla da altyapı yatırımları gerçekleştirildi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, milletvekili Ahmet Kılıç ile çalışmaların tamamlanmak üzere olduğu Gölyazı’yı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

"Küçük Venedik" yenilenen çehresiyle ziyaretçilerini ağırlayacak

Çalışmalar hakkında detaylı bilgiler alan Aktaş, bölgenin bu yaz mevsiminde oldukça canlı olacağının altını çizdi. Aktaş, yaptığı açıklamada “Ocak ayında olmamıza rağmen burada eşsiz bir doku var. Tamamıyla sit alanı olan bölge, tarihi mirasının da en önemli izlerini barındırıyor. Bizler de Büyükşehir Belediyesi olarak önemli çalışmalar yaptık. Alt ve üstyapı bağlamında toplam 25 milyon liralık yatırımlar yaptık. Kıyımızı bu yaz çok daha hareketli günler bekliyor. Bunun en önemli sebebi, bölgenin tanıtımına ağırlık verecek olmamız. Tanıtımlar, başta bölge sakinleri olmak üzere herkese artı değer katacak” dedi.

Bursa Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gölyazı yeni yılda misafirlerini bekliyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds