Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Kültür Turizm Tanıtma Birliği ile ortaklaşa yürütülen projede, Asya ve Uzak Doğu ülkelerindeki şehir tanıtım hareketleri meyvelerini vermeye başladı.

Dünyanın en çok seyahat eden ülkeleri listesinde başı çeken Güney Kore’nin turizm rotaları arasına girmek adına yapılan çalışmalar, artış göstererek sürüyor. Büyükşehir Belediyesi ve Kültür Turizm Tanıtma Birliği’nin yürüttüğü projeler ile Bursa, Güney Koreli turizmciler tarafından büyük beğeni topladı. Kore’nin en önemli acente ve kuruluşları, yeni dönemde oluşturdukları tur paketlerine Bursa’yı da dahil etti.

Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Şube Müdürü Ercüment Yılmaz ile Kültür Turizm Tanıtma Birliği Koordinatörü Anıl Bayık, Kore’deki turizm acenteleri ile bir araya geldi. Kentin öne çıkan ilgi alanları hakkında fikir alışverişi yapıldı.

“Osmanlı tarihi Korelilerin ilgisini çekiyor”

Kore’nin en büyük seyahat acenteleri arasında yer alan KRT Genel Müdürü Lee Dong Gun, Bursa’nın özellikle son dönemlerde daha da fazla tercih edilmeye başlandığını belirtti. Gun, “Koreli vatandaşlarımız özellikle Osmanlı tarihine büyük bir ilgi duyuyor. Şehrin yapısı ve doğal güzellikleri kadar Hristiyan dünyasının de önemli bulduğu İznik, vatandaşlarımızın beğenisini topluyor. Aynı zamanda sağlık turizmi konusunda da kaplıcalara büyük ilgi duyuluyor. Tanıtım çalışmaları ile kent, Güney Koreliler tarafından daha çok tercih edilmeye başladı. Süreç ilerledikçe, Türkiye programlarında Bursa kendine daha fazla yer bulacak.” dedi.

“Kore’nin yerel halkı kente ilgi duyuyor”

Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Şube Müdürü Ercüment Yılmaz ise, konuyla ilgili olarak “Uzakdoğu ülkelerindeki tanıtım amaçlı projeler yoğun bir biçimde devam ediyor. Kenti daha iyi anlatabilmek adına, Güney Koreli turistlere odaklandık. Özellikle sosyal medya ve basılı ile görsel medyayı sık sık kullanıyoruz. Acentelerin yanı sıra yerel halkın da kentimiz hakkında bilgi sahibi olmaya başlaması, projelerin olumlu olarak ilerlediğine bir işarettir” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, Mart veya Nisan aylarında düzenlenecek olan Gastronomi Haftası dahilinde de Bursa’nın lezzetlerini Korelilerin damak zevklerine sunacaklarının altını çizdi.

Bursa Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bursa, Güney Koreli turizmcilerin beğenisini topladı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds