Türkiye’nin kış turizmindeki önemli merkezlerinden biri olan Kartalkaya’da sezon yarın açılıyor.

Ankara ile İstanbul arasında yer alan ve Köroğlu Dağları’nın zirvesindeki Kartalkaya’da bulunan 2 binden fazla yatak kapasitesine sahip 5 otel, sezon öncesinde hazırlıklarını tamamlandı. Pistler ve konaklama alanlarında da bakım ve onarım çalışmaları yapıldı.

Kayak merkezine gelen tatilciler, yapay karlamayla kar kalınlığının yer yer 50 santimetreye ulaştığı pistlerde kayak ve snowboard yaparak vakit geçirecek. 3,5 ay sürecek sezonda kayak merkezine yerli ve yabancı 500 bin tatilcinin gelmesi bekleniyor.

“Kartalkaya’da gece gündüz kayak ve eğlence var”

Kayak merkezinde bulunan iki otelin genel müdürü Yusuf Avcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Yarın misafirlerimizi ağırlamaya başlayacağız. Otellerimizdeki hazırlıklar tamam, pistlerimiz açık. Zaten yapay karlama sistemi olduğu için karda sıkıntı çekmiyoruz.” diye konuştu.

Pistlerde ciddi anlamda teknik çalışma yaptıklarını dile getiren Avcı, “Burada 210 metre uzunluğunda Türkiye’nin en uzun yürüyen bandını kurduk. Bu bant saatte 2 bin 500 kişi taşıma kapasiteli. Burada kuyruk olmayacak, kayakçılar doya doya kayak yapacak. Çocuklar da bu bandı çok sevecek. Yine çocuklar için bir kar parkımız var, orada doyasıya eğlenecekler.” ifadelerini kullandı.

Avcı, tatilcilerin daha güzel zaman geçirmesi için çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Gece kayağımız ve kar partisi olacak. Pistlerde 24 saat aydınlatma ve sisli günlerde sinyalizasyon sistemi devreye girecek, her zaman kesintisiz kayak olacak.” dedi.

Tatilcilerin kayak ve snowboard yaparken kar yağışı ve sis nedeniyle pistlerden çıkmaları durumuna karşı önlem aldıklarını vurgulayan Avcı, şunları kaydetti:

“Kaybolmaları da gündemimizden çıkardık. Tüm pistlerimizin çevresinde butonlar var. Pistten çıkan kayakçılarımız oradaki butonlara basarak hem jandarma hem de otel yönetimi tarafından bulunacak.”

Avcı, bu yıl 500 bin tatilciyi ağırlamayı hedeflediklerini anlatarak, “Bunun en az yüzde 10’u yurt dışı, yüzde 90’ı da yerli olacak. Kartalkaya iyi bir lokasyon ve konsepte sahip. Burada kayak için her şey oluşturulmuş. Gece gündüz pistlerde kapanma yok, sıra bekleme yok. Burada gece gündüz kayak ve eğlence var.” sözlerine yer verdi.

Kaynak: AA

Kartalkaya Rezervasyon Fırsatları

Dedeman Turizm Grubu’na Yeni Atama


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kartalkaya'da Sezon Açılışı Yarın!

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds