Ülkemiz her geçen yıl sanayileşme ve konutlaşma açısından gelişim göstermektedir, bu nedenden dolayı gerek iş hayatı gerekse sosyalleşmenin kısıtlı olması insanları bazen bunaltabilmektedir. Bu koşullarda insanlar küçük kaçamaklar yaparak gezi rehberi oluşturma arayışına girmektedir. Peki, kendi rehberinizi oluşturdunuz ve gideceğiniz yere karar verdiniz ve bu yer Türkiye’nin bacasız sanayilerinden birisi olan Bodrum oldu diyelim, peki burada ucuz maliyetle nasıl keyifli bir tatil geçiririz? Sorusunu soruyorsanız eğer, sizlere bu yazımızda bunlardan bahsedeceğiz. İlk olarak kendinizi bu tatile hem ruhsal hem de maddi olarak hazırlamanız gerekmektedir.

Gezilecek Yerler Nasıl Öğrenilir?

Geldiğiniz bu güzel şehirde olan bitenden turizm haberleri sayesinde haberdar olabileceksiniz. Bu sayede şehirde turizm konusunda ne olup bittiğini kolayca öğrenebilirsiniz bunun dışında bazı örnekler vermek gerekirse.

 • Arkadaş edinerek yer öğrenmek
 • İnternet sitesinden gideceğiniz yere daha önceden bakmak
 • Konaklamayı önceden ayarlamak

Bu maddeler sayesinde gezeceğiniz yerleri minimum maliyetle tamamlayabileceksinizdir. Buna ek olarak gezilecek yerleri daha önceden araştırmak sizi bilinçli bir gezgin yapacak ve her şeyin fiyatını daha önceden öğrenmenizi sağlayacaktır.

Konaklama

Maliyeti minimuma çekmemizi sağlayan en büyük etkenlerden bir tanesi konaklamadır, eğer konaklamayı para harcamadan veya çok az bir maliyet ile halledebilirseniz büyük bir yükten kurtulmuş olacaktır çünkü maliyeti önemli ölçüde etkileyen en büyük etken konaklamadır. Peki, bu konaklama yöntemleri nelerdir?

 • Çadırda uyumak
 • Ucuz hostel bulmak
 • Bir oda kiralamak
 • Kamp alanlarında konteyner evlerde kalmak

Bu maddelerden bazılarıdır. Bu sayede konaklamaya harcayacağınız para ile kendinize güzel bir seyahat rehberi oluşturabilirsiniz.İmages bodrumda ekonomik bir tatil nasil yapilir

Gezi Arkadaşı Bulmak

Gezi arkadaşı bulmak neredeyse maliyetinizin yarı yarıya düşmesi anlamına gelmektedir. Bunun nedeni ise iki farklı kişinin de şehir hakkında bildiği şeyleri birlikte paylaşmasıdır.

Bodrumda Gezilecek Ucuz Yerler

Eğer maliyeti az bir gezi veya tatil planlıyorsanız gezilecek yerlerin fiyatlarını çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Peki, minimum maliyet ile gezi yapan turistlerin tercih ettiği ucuz yerler nerelerdir?

 • Yalı çiftlik
 • Mazı köy
 • Mumcular
 • Torba

Halk içerisinde ucuz olarak söylenen bazı yerlerdendir. Tabi ki bu yerlere gitmeden önce iyi bir araştırma yapmak şarttır.

Bodrum Fırsat Otellerini Kaçırma!

Doğu Anadolu’da Gezilecek Yerler


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bodrum'da Ekonomik Bir Tatil Nasıl Yapılır?

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds