Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Kuşadası’na 2021’de kruvaziyer turizmi aracılığıyla 750 bin kişinin gelmesini beklediklerini, bunun da ilçe için bir rekor olduğunu belirtti. 

DTO İzmir Şubesi kasım ayı meclis toplantısında konuşan Öztürk, Türkiye’de turizm anlamında güzel gelişmeler yaşandığını söyledi.

Türkiye’nin turizmde rekorlar kırdığı yılda İzmir’in ise 1 milyon 150 bin turist ağırladığına işaret eden Öztürk, rakamı artırmak için gayret sarf edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

“Kruvaziyer turizmi Kuşadası’nda rekor olacak”

İzmir’in turizm çeşitliliğine sahip olduğunu kaydeden Öztürk, “Deniz, sağlık, kültür ve tarım turizmini, aklınıza gelebilecek her türlü turizm çeşidini bulabilirsiniz. Son zamanlarda açıklanan rakamlar esnafımızı düşündürüyor. Tanıtım fonuna ihtiyacımız var. Çünkü klasik yöntemlerle bir yere varılmıyor, oyunu daha farklı oynamak gerekiyor.” ifadesini kullandı.

Kruvaziyer turizmi kuşadası
Aydın’ın Kuşadası ilçesindeki Ege Port Limanı’na çoğunluğu ABD’li 2 bin 255 yolcusu ve 900 personeliyle, 275 metre uzunluğundaki kruvaziyer “Jewel Of The Seas” yanaştı. ( İbrahim Uzun – Anadolu Ajansı )

Öztürk, kruvaziyer turizmiyle ilgili gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve bu kapsamda fuarlara katıldıklarına değinerek, özellikle Kuşadası’na gelen kruvaziyerlerin sektör için olumlu etkilerinin bulunduğunu anlattı.

Kuşadası’na 2020’de 350’den fazla kruvaziyer beklendiğini aktaran Öztürk, “2021’de ise sadece Kuşadası 750 bin kruvaziyer yolcusunu ağırlayacak. Eğer bu rakam gerçekleşirse rekor olacak.” dedi.

İzmir’e de iki kruvaziyer firmasının sefer düzenleme kararı aldıklarını anımsatan Öztürk, “Galataport’un da ilk gemisi 5 Nisan’da gelecek. Çok güzel bir proje. O terminal bile İstanbul’a gelmek için bir neden olacak diye düşünüyorum. İstanbul’da bir şey olmazsa İzmir’de de olmuyor.” diye konuştu.

Marinaların kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Öztürk, marinalarla da ilgili yeni projelerin hayata geçirilmesi için çalışmalarının olacağını dile getirdi.

Kaynak: AA

Kuşadası Otelleri

Türk Havayolu Firması Seferleri Durdurdu!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kruvaziyer Turizminde Rekor Bekleniyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds