Artvin Valisi Yılmaz Doruk, 2 bin 200 rakımlı Mersivan Dağı’nda bulunan Atabarı Kayak Merkezi’nde kış sezonu öncesinde yapılan çalışmaları inceledi.

Vali Doruk, AK Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, İl Genel Meclisi Başkanı Furkan Çakmak ile kayak merkezinde sezon öncesi yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

İl merkezine 19 kilometre mesafedeki kayak merkezinin 2009 yılında faaliyete geçtiğini anımsatan Vali Doruk, gerek kar kalitesi gerekse doğal yapısıyla Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden biri olma yolunda ilerlediğini söyledi.

Artvin’in her mevsim doğal güzellikleriyle ön plana çıktığına işaret eden Doruk, “Yaz aylarında temiz havası ve doğasıyla çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlayan ilimiz, kışın da kayak severlerin gözdesi haline geldi. Yeni kış sezonunda kayak severleri ilimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Balta ise kayak merkezinin kış turizmi açısından oldukça iddialı olduğuna değinerek, şunları kaydetti:

“Bizlerde bu kış kayak severlerin Artvin’i tercih etmesine yönelik bir takım çalışmalar gerçekleştirdik. Bunlardan biriside kayak merkezine giden yolun iyileştirilerek daha konforlu bir hale getirilmesi oldu. Bu noktada yoğun çalışma gerçekleştirerek 8 kilometrelik güzergahı kısa sürede sıkıştırılmış beton sistemiyle kaplayan Artvin İl Özel İdaresine, Sayın Valimiz nezdinde teşekkür ediyor tüm Artvin’imize hayırlı olmasını diliyorum.”

Kaynak: AA

Uludağ’da Kış Turizmi Sezonu 15 Aralık’ta Açılıyor


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Atabarı Kayak Merkezi Kış Sezonuna Hazırlanıyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds