İçinde bulunduğumuz sonbahar mevsiminin son günlerini yaşamaktayız. Önümüz kış ve soğuk. Kış mevsiminin ilk ayı olan aralık ayında nereye gidilir diye düşünüyorsanız, seçenekleri değerlendirin 🙂

Aralık Ayında Nereye Gidilir?

Termal Oteller

Termal Oteller

Aralık ayının soğuk günlerinden sıyrılmak için termal oteller sizin için kurtarıcı olabilir. Aralık ayında nereye gidilir diye düşünüyorsanız, termal otellerin sıcacık sularında hem soğukla mücadele edebilir, hem de sağlığınızı koruyabilirsiniz. Ülkemizin en popüler termal otelleri Balıkesir Gönen, Afyonkarahisar, Yalova, Pamukkale, Kütahya, Bolu ve Bursa bölgelerinde yer almaktadır. Çeşitli hastalıklara iyi gelmesinin yanı sıra herhangi bir hastalığı olmayanların da termal otellerde yapacağı tatil, hastalıkları fazlasıyla engelleyebilir. Hem uygun fiyatları, hem de mevsime uygunluğu ile termal otellerde yapacağınız bir tatil kış mevsiminde muhteşem olacaktır.

Kültür Turları

Kültür Turları

Aralık ayı içerisinde bir tatil düşünüyorsanız ilk adresiniz illa ki yurt dışı olmasın. Ülkemizin herhangi bir kentinde de kültür turlarına dahil olabilirsiniz. Tarihi zenginliği bakımından dünyanın en eski ve zengin potansiyeli taşıyan ülkemizin Ege’den Akdeniz’e, Karadeniz’den Güneydoğu’ya kadar istediğiniz rotayı çizin. Mutlaka sizi tatmin edecek bir gezi ile karşı karşıya kalacaksınız. Her yaştan kişinin değerlendirdiği kültür turlarına katılarak birden çok şehri ve tarihi mekanları gezebilir, Anadolu topraklarından fışkıran tarihi görebilirsiniz. Böylelikle de, Aralık ayında nereye gidilir diye düşünmek zorunda kalmazsınız 🙂

Yurt Dışı Turları

Yurt dışı turları

Yurt dışı tatillerinin popüler adreslerini kış mevsiminin ilk ayı içerisinde ziyaret etmek iyi bir fikir olarak karşımıza çıkmaktadır. Aralık ayı içerisinde Asya, Uzakdoğu veya Avrupa Ülkelerini deneyebilirsiniz.

Masmavi gökyüzünü ve muhteşem denizi bulabileceğiniz Singapur, Tayland oldukça rağbet görmektedir. Avrupa’da ise İtalya önerimizdir.

Yurt İçi Oteller

Yurt içi oteller

Aralık ayı içerisinde yapacağınız tatil için kayak merkezlerini ön plana alabilirsiniz. Aralık ayı tatil önerilerimiz Uludağ, Kartepe, Kartalkaya, Erciyes, Palandöken, Ilgaz bölgelerinden birisine gidebilirsiniz. Bu bölgelere yapacağınız ziyaretlerinizde bembeyaz karların arasında kayak yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Uludağ Otelleri

Kıbrıs Tatili

Kıbrıs Tatili

Pek çok kimsenin hayalini kurduğu Kıbrıs ziyareti için bizce en uygun mevsim aralık ayıdır.. Yaz aylarında oldukça sıcak ve yoğun olan Yavru Vatan topraklarına ayak bastığınız andan itibaren hayalini kurduğunuz tatile başlayabilirsiniz. Eğlencenin hiç bitmediği bu şirin adaya gittiğinizde ister otellerde havuz keyfini yaşayın, isterseniz halen denize girilen plajlarda mevsimin tadını çıkarın. Kıbrıs’a gittiğinizde tarihi kilise ve müzeleri görmeden dönmeyin. Eğer imkanınız varsa Beşparmak Dağlarını da gezin.

İstanbul’a Yakın Bölgeler

İstanbula yakın yerler

Kış mevsiminde başka bir kente veya ülkeye gitmek istemiyorsanız İstanbul’a oldukça yakın konumda da harika bir tatil yapabilirsiniz.

Bolu, Sakarya, Abant, Bursa, Şile ve Ağva gibi oldukça yakın lokasyonları da tercih edebilirsiniz. Bu bölgelerde termal sularının yanı sıra bazı bölgelerde karşılaşabileceğiniz lapa lapa kar yağışı, tatilinizi oldukça romantik bir ambiansa döndürecektir.

Abant Fırsat Otelleri

İstanbul dışına çıkmadan da kent içerisinde harika bir tatil geçirebileceğinizi biliyor musunuz? Tarihi zenginlikleri saymakla bitmeyecek olan İstanbul’un özellikle tarihi yarımadası tam bir cennet. Bölgede uygun fiyatlara kalabileceğiniz çok sayıda otelin var olduğu bir gerçek. Yerebatan Sarnıcı, Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı, Sultanahmet, Topkapı Sarayı, Süleymaniye Camii, Dolmabahçe, Yıldız, Gülhane, Galata Kulesi, Eyüp Sultan, Kadıköy Sahili, Bakırköy Sahili, Pendik Sahili, Beykoz ve bunun gibi mükemmel rotalarla süslü İstanbul’u Aralık ayında keşfedebilirsiniz.

Antalya’nın En Ünlü Koylarını İnceleyin


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aralık Ayında Nereye Gidilir?

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds