13 haftalık yaz tatilinin 2 haftası alınarak Nisan ve Kasım aylarında birer haftalık ara tatiller planlanmıştır. Bu tatiller sayesinde çocuklar yoğun eğitim ve öğretim temposuna bir hafta ara vererek hem dinlenecek hem de değişik aktiviteler de bulunacaklardır. Her ara tatil öncesinde çocuklar için eğitim ve öğretime katkı yapacak bazı çalışmalar verilmektedir. Çocuklar ara tatil sürecinde hem gezecek ve dinlenecek hem de okul tarafından verilmiş olan bazı çalışmaları gerçekleştireceklerine. Okul tarafından verilen çalışmaları yaptıktan sonra geriye kalan tatil zamanlarında gezi planı oluşturmak ara tatilin etkili ve verimli geçmesine katkı sağlayacaktır.

Ara Tatilde Çocuklarla Gidilebilecek Yer Seçenekleri

Ara tatilde çocuklarla gidilecek yerler arasında birçok seçenek vardır. Önemli olan çocuğunuzun istediği ve bu gezinin çocuğunuza sunağı faydadır. Gezi olarak bakıldığında sadece zaman geçirme algısı oluşabilir. Aslında temel amaç ara tatil boyunca çocuğun hem dinlenmesi hem de kendisine katkı yapacak seçenekleri görmesi anlamına gelmektedir. Çocuğunuzun ilgisini çeken ve öğrenmek istediği alanlar yönelmek doğru tercih olacaktır. Bu şekilde yer tercih ederken bazı yerler önceliğini olabilir.

 • Müzeler
 • Tarihi ile ünlü şehirler
 • Sanat galerileri
 • Kısa film gösterileri
 • Çocuk tiyatroları

Bu ve bunun gibi çocuğunuzun ilgisi olan yerleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem eğlenceli zaman geçirecek hem de yeni konuları keşfetme imkanı bulacaktır.

Ara Tatilde Çocuklarla Gidilebilecek Yer İsimleri

Türkiye’de çocuklar ile Gidilebilecek pek çok seçenek mevcuttur. Eğlenceli aktiviteler ve değişik yerlerin görülmesi açısından oldukça zengin bir yapı vardır. Bu yerleri şu şekilde belirtilebilir.

İstanbul İllüzyon Müzesi

İnteraktif ve eğlenceli bir deneyim sunmayı amaç edinen müze birbirinden ilginç odalarile donatılmıştır. Odalar çeşitli sürprizler ile doludur. Bu sayede çocuklar eğlenceli vakit geçirerek değerli anlara şahitlik etmiş olacaklardır.İmages ara tatilde cocuklarla gidilecek yerler

İstanbul Akvaryum

Ara tatil içinde çocukların akvaryum macerası tam bir eğlence şöleni olacaktır. Çünkü eğitici ve eğlenceli dakikalar yaşama fırsatı sunan bu yer çocukların en güzel ara tatil anısı olarak kalacaktır. Çocuklar su altı dünyasını çeşitli oyunlar ve filmler aracılığıyla eğlenerek öğrenme fırsatı yakalayacaklardı.

​​​​​​Sivas Yıldız Dağı Kayak Merkezi

Basketbol sahası, bisiklet yolu, su sporları gibi birçok aktiviteyi çocuklarınız ile birlikte yaşayabilme imkânı sunmaktadır. Yıldız Dağı Kamp Alanı ile kamp yapma fırsatı yakalayabilirsiniz. Çocuğunuza ailecek geçireceği bir ara tatil fırsatı sunmuş olursunuz.

Kapadokya Gezisi

Kapadokya gezisi ile bölgenin en büyük açık hava müzesi ile çocuklarınıza keyifli ve öğretici bir plan gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca peri bacaları, çömlek atölyeleri ve Ortahisar Kalesi ile tarihi ve doğa harikası yerleri görme ve tanıma fırsatı sunmuş olursunuz.

Kapadokya Otelleri

Ara Tatilde Çocuklarla Gidilecek Yer Tercihinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ara tatil hem çocuklarınıza hem de size iyi gelecek bir nefes alma süreci olacaktır. Bu nedenle dikkatli bir şekilde tatil sürecini planlamak önemlidir. Zaman boşa geçmesin çocuklar hem dinlensin hem de gezerek öğrenme fırsatı yakalarsın. Bunun için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

 • Çocukların keyif alacağı yerleri seçmek.
 • Gezerken öğrenme fırsatı yakalayacaklardı yer tercihlerinde bulunmak.
 • Çocuğunuzun ilgi duyduğu alanlara yönelmek.
 • Aktiviteler le renklendirilebilecek alanları tercih etmek.
 • Ailecek tanıyıp görme ve birlikte vakit geçirme olanağını taşıyan yerleri tercih etmek.
 • Bu sayede ara tatil boyunca çocukların dinlenmesi ve vakitlerini değerlendirmeleri sağlanmış olacaktır.

Türkiye’de Mutlaka Görmeniz Gereken Heykeller


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara Tatilde Çocuklarla Gidilecek Yerler

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds